Nowy numer 48/2020 Archiwum

Misyjne Kwietniki

Tegoroczna Niedziela Misyjna, która rozpoczęła Tydzień Misyjny, w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Kwietnikach (dekanat Bolków) miała szczególny przebieg.

Misyjne Kwietniki   O. Jerzy Panek opowiadał dzieciom o pracy misyjnej Alicja Rychlicka Na zaproszenie proboszcza ks. Marka Kruka wspólnotę parafialną odwiedził wyjątkowy gość, misjonarz o. Jerzy Panek. O. Jerzy we wszystkich kościołach filialnych głosił słowo Boże i opowiadał o misjach. Dopełnieniem Dnia Misyjnego była Msza św. w Kwietnikach, gdzie dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zaprezentowały inscenizację misyjną pt. „Róże św. Tereski”.

Święta Tereska od Dzieciątka Jezus, choć nigdy nie wyjechała na misje, swoim cierpieniem, modlitwą i wielką miłością wspierała misjonarzy. Jak tłumaczyła, każdy dobry uczynek może być płatkiem róży podarowanym Panu Jezusowi, a składając płatek do płatka zbiera się kosze pełne róż, które można ofiarować za posługujących na misjach.

O. Jerzy, który mówił przede wszystkim do dzieci, skierował także kilka misjonarskich słów do całej wspólnoty uczestniczącej w Eucharystii, podkreślając rolę cierpienia i miłości, które przynoszą szczególnie obfite owoce.

Każdy obecny na Eucharystii otrzymał misyjne zadanie, aby w swoim środowisku świadczył słowem oraz czynem o miłości Boga i Jego wielkim miłosierdziu.

Misyjne Kwietniki   Alicja Rychlicka Misyjne Kwietniki   Alicja Rychlicka

 

 

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama