Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Misyjne Kwietniki

Tegoroczna Niedziela Misyjna, która rozpoczęła Tydzień Misyjny, w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Kwietnikach (dekanat Bolków) miała szczególny przebieg.

Misyjne Kwietniki   O. Jerzy Panek opowiadał dzieciom o pracy misyjnej Alicja Rychlicka Na zaproszenie proboszcza ks. Marka Kruka wspólnotę parafialną odwiedził wyjątkowy gość, misjonarz o. Jerzy Panek. O. Jerzy we wszystkich kościołach filialnych głosił słowo Boże i opowiadał o misjach. Dopełnieniem Dnia Misyjnego była Msza św. w Kwietnikach, gdzie dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zaprezentowały inscenizację misyjną pt. „Róże św. Tereski”.

Święta Tereska od Dzieciątka Jezus, choć nigdy nie wyjechała na misje, swoim cierpieniem, modlitwą i wielką miłością wspierała misjonarzy. Jak tłumaczyła, każdy dobry uczynek może być płatkiem róży podarowanym Panu Jezusowi, a składając płatek do płatka zbiera się kosze pełne róż, które można ofiarować za posługujących na misjach.

O. Jerzy, który mówił przede wszystkim do dzieci, skierował także kilka misjonarskich słów do całej wspólnoty uczestniczącej w Eucharystii, podkreślając rolę cierpienia i miłości, które przynoszą szczególnie obfite owoce.

Każdy obecny na Eucharystii otrzymał misyjne zadanie, aby w swoim środowisku świadczył słowem oraz czynem o miłości Boga i Jego wielkim miłosierdziu.

Misyjne Kwietniki   Alicja Rychlicka Misyjne Kwietniki   Alicja Rychlicka

 

 

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL