Nowy numer 47/2020 Archiwum

Czyste Serca już są - biją w Szczawnie-Zdroju

Pierwsza na terenie diecezji świdnickiej grupa Ruchu Czystych Serc już działa.

W parafii Wniebowzięcia NMP w Szczawnie-Zdroju 19 października odbyło się pierwsze spotkanie formacyjne Ruchu Czystych Serc. Chociaż RCS coraz prężniej rozwija się w całej Polsce, dotychczas na terenie diecezji świdnickiej nie funkcjonował w zorganizowanej formie. S. Damiana Szmidt ze zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP, inicjatorka grupy, chce to zmienić i ideą zachowania czystości przedmałżeńskiej zarazić jak największa grupę młodzieży. – Choćby miało to pomóc 2 czy 3 osobom, warto to robić – przekonuje. – Mam jednak nadzieję, że z biegiem czasu do Ruchu Czystych Serc przystąpi więcej osób. Liczę przede wszystkim na młodzież z Wałbrzycha, Szczawna-Zdroju i okolic.

Ruch Czystych Serc to sprawdzona droga do prawdziwej – bo czystej – miłości. Droga ta wiedzie przez zachowanie czystości przedmałżeńskiej i wolność od wszelkich nałogów, a przede wszystkim pielęgnowanie relacji z Jezusem poprzez m.in. codzienną modlitwę i życie sakramentalne (częstą Eucharystię i regularną spowiedź św.) oraz podjęcie konkretnej pracy nad sobą. Takie oddanie się Jezusowi stało się dla wielu członków RCS początkiem drogi wyjścia z nieuporządkowania w sferze seksualnej, a także z uzależnień od nikotyny, alkoholu czy narkotyków.

RCS to stała formacja. Życie w czystości wymaga bowiem stałej pracy nad sobą, zwłaszcza umiejętności kontrolowania swoich pragnień i emocji. Kolejne spotkania grupy RCS odbędą się w szczawieńskim kościele Wniebowzięcia NMP 9 i 23 listopada oraz 7 i 21 grudnia, zawsze o 17.00. Grupa zaprasza również na Mszę św. 18 listopada o 19.00 z okazji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny, patronki RCS.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama