Nowy numer 50/2018 Archiwum

Znowu z prawosławnymi

Modlitwa na cmentarzu, gdzie przylegają do siebie katolicka kaplica i prawosławna cerkiew nie może być inna niż ekumeniczna.

W Uroczystość Wszystkich Świętych świdniccy duszpasterze zapraszają do ekumenicznej modlitwy za zmarłych. Jest już dobrym zwyczajem biskupiego miasta, że wspólna modlitwa za zmarłych katolików i prawosławnych odbywa się na cmentarzu przy ul. Łukasińskiego, gdzie najpierw w katolickiej kaplicy o 14.00 celebrowana jest Msza św. a po niej odbywa się procesja, której końcem jest modlitwa za zmarłych w prawosławnej cerkwi. 

Natomiast modlitwie na cmentarzu parafii katedralnej będzie przewodniczył bp Adam Bałabuch - także o 14.00.

Z kolei duszpasterstwo nauczycieli zaprasza na nabożeństwo wypominkowe w intencji zmarłych nauczycieli. Odbędzie się ono 13 listopada o 17.00 w kościele p.w. św. Józefa w Boleścinie.

 
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy