Nowy numer 41/2018 Archiwum

Diecezjalne Imieniny Świętych

Jest jeszcze szansa, żeby wziąć udział w ważnym i potrzebnym w naszych czasach konkursie.

Anglosaskie halloween coraz silniej wszczepia polskim dzieciom obce tradycje. W diecezji świdnickiej nie wszyscy chcieli patrzeć na to obojętnie. Siedem lat temu jako pierwszy zareagował ks. Krzysztof Ziobrowski, proboszcz Zwróconej. – Widząc to, co dzieje się wokół halloween postanowiłem coś zrobić – mówił kilka lat temu Gościowi. – Patrzyłem na te trupie czaszki i straszydła. Dzieci zaczęły mnie zapraszać do szkoły, by pokazać, kto jest straszniej przebrany. Z roku na rok to się pogłębiało. Nasze działanie oczywiście nie mogło odbyć się na zasadzie zakazywania czegoś. Przeciwnie niech dzieci się bawią i przebierają, ale ze świadomością, kim są dla nas zmarli. Najpierw zorganizowałem konkurs na przebieranie się za świętych w swojej parafii, później w powiecie Ząbkowickim.

Dzisiaj konkurs ma zasięg diecezjalny. Rokrocznie bierze w nim udział coraz liczniejsza rzesza dzieci, głównie z podstawówki, ale nei tylko. Do końca miesiąca trwa nabór zgłoszeń do udziału w Plejadzie Świętych 2013. Regulamin konkursu i poszczególne konkurencje w których można wystartować jest zamieszczony na stronie www.swidnica.diecezja.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy