Nowy numer 50/2018 Archiwum

Małpowanie Amerykanów - obciach

Banalizacja śmierci oraz świętych obcowania - to tylko niektóre punkty całej listy zarzutów pod adresem idei Halloween.

Obrazki z napisami: "Znowu małpujesz Amerykanów. A zapaliłeś babci znicz? Nie daj się ogłupić, mamy swoje tradycje" albo "Halloween? Dziady, idioto!" lub filmiki o zagrożeniach związanych z obchodami Halloween – od tego internet pęka w szwach i bardzo dobrze. Udostępniane powinny dać do myślenia i mobilizować do reakcji rodziców, gdy w przedszkolach czy podstawówkach "świętuje się" diabelstwo albo gdy pod płaszczykiem zabawy niszczy się wśród gimnazjalistów i licealistów i tak słabe w młodym pokoleniu tradycje związane z Uroczystością Wszystkich Świętych. 

Także duszpasterze, wzorem niektórych biskupów, apelowali w ogłoszeniach parafialnych w minioną niedzielę o zdrowy rozsądek i powagę należną katolickim i polskim obchodom wspominania świętych i zmarłych. 

W katedrze odpowiedni punkt ogłoszeń brzmiał tak:

Przy okazji są przypominane zwyczaje i tradycje związane z katolickim i pobożnym przeżywaniem dni wspominania Wszystkich Świętych i wiernych zmarłych: modlitwa na cmentarzu, wypominki, ofiarowanie Mszy św. w ich intencji oraz odpustów. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy