Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pomysły docenione i wykorzystane

Przebudowa budynku przy ul. Długiej 33 na Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy zakończyła się na jesieni 2011 r. Projekt kosztował ponad 5,5 mln zł z czego 2,64 mln zł miasto pozyskało z funduszy unijnych - warto było.

Przebudowa budynku przy ul. Długiej na Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych nagrodzona. W poniedziałek w obecności Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego nagrodę odebrał prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek.

O honorowy tytuł „Dolnośląskiego lidera RPO” ubiegały się 32 samorządy, instytucje oraz przedsiębiorstwa, które korzystały z unijnego wsparcia na 50 projektów. Podczas konferencji poświęconej RPO, którą zorganizowano w poniedziałek, 29 października w Jeleniej Górze, najlepsi odebrali nagrody z rąk marszałka województwa dolnośląskiego, Rafała Jurkowlańca. W uroczystości wziął udział Prezydent RP, Bronisław Komorowski. III miejsce w konkursie „Dolnośląski lider RPO” przypadło Świdnicy.

To wyróżnienie pokazuje, że liczy się konsekwencja. Tworząc Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (CWOP) na bazie budynku przy ul. Długiej 33 pokazaliśmy, że mamy dobrą koncepcję i projekt na skuteczne, ale też mądre wykorzystanie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego. Nasz projekt to modelowy przykład rewitalizacji, w ramach którego wyremontowaliśmy historyczny obiekt i uzyskaliśmy w nim ważne miejsce do rozwoju sektora pozarządowego. To zostało docenione, a obecnie służy organizacjom i mieszkańcom  – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. 

Dodajmy, że świdnickie CWOP jeszcze przed rozpoczęciem swojej działalności we wrześniu 2011 r. uzyskało nagrodę. Miasto Świdnica, które przy wsparciu unijnych funduszy zrealizowało inwestycję, zostało uhonorowane tytułem „Samorząd Równych Szans 2011”.

W CWOP znajdują się: biura dla pracowników, doradców oraz kilkudziesięciu organizacji – użytkowników centrum, sala wielofunkcyjna wraz z zapleczem mogąca pomieścić ponad 70 osób, z możliwością podziału na dwie mniejsze sale, sale szkoleniowe z zapleczem socjalnym na każdym piętrze. W nowej siedzibie organizacje mają zapewnione miejsce do prowadzenia działalności i spotkań, a także niezbędny sprzęt, w tym komputerowy. Korzystają z obsługi sekretariatu, doradztwa prawnego i szkoleń.

Z organizacji współpracujących z Kościołem swoją siedzibę w CWOP ma m.in świdnicki oddział Civitas Christiana. Ostatnia sesja poświęcona myśli społecznej Kościoła była zorganizowana właśnie w budynku CWOP. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama