Nowy numer 48/2020 Archiwum

Temperamenty małżeńskie na tapetę

Świdnicki Ośrodek Ruchu Spotkania Małżeńskie przygotowuje rekolekcje pogłębiające - w Ząbkowicach Śląskich.

11 listopada spotyka się grupa przygotowująca rekolekcje pogłębiające dla małżonków, którzy byli już na weekendzie podstawowym animowanym przez Ruch Spotkania Małżeńskie.

Rekolekcje odbędą się od 29 listopada do 1 grudnia (piątek – niedziela) w domu rekolekcyjnym księży pallotynów w Ząbkowicach Śląskich. Temat rekolekcji: "Ku lepszemu wzajemnemu zrozumieniu" – ze szczególnym uwzględnieniem temperamentów.

– Rozpoznanie cech osobowości pomaga nam bardziej słuchać i rozumieć, ułatwia dzielenie się sobą, a także przebaczanie, czyli pomaga w zastosowaniu zasad dialogu – przekonują organizatorzy weekendu. – Rekolekcje pogłębiające mają jeszcze jeden cel: pogłębienie osobistej więzi z Bogiem – dodają.

Weekend "Ku lepszemu wzajemnemu zrozumieniu" ma dwie odsłony: pierwszą o temperamentach, a drugą o uczuciach i potrzebach psychicznych. 

– Dialog ze współmałżonkiem, jaki proponujemy na weekendzie, wypływa z dialogu z samym sobą, z poznania siebie, prawdy o sobie rozpoznawanej z miłością. Dopiero później poznajemy drugą osobę (męża, żonę) i w dialogu spotykamy się z nim /z nią – dodają organizatorzy.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy na: www.spotkania.malzenskie.pl

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama