Nowy numer 2/2021 Archiwum

SOS - Nie bądź gapa

Zapowiedziane przyjście Syna Człowieczego może się dla niektórych okazać tragiczne w skutkach.

Komentarz egzystencjalny (64 s.):

SOS - słowo o Słowie. 1 Niedziela Adwentu
Kamil Gąszowski

Komentarz historyczno-kulturowy (Mt 24,37-44):

SOS - Nie bądź gapa   Wyglądanie powracającego Syna Człowieczego – bardzo charakterystyczne dla chrześcijanina ks. Roman Tomaszczuk /GN

Jezus powiedział do swoich uczniów: 37 „Jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 38 Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, 39 i nie spostrzegli się, że przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego.

Podobnie jak potop za Noego, przyjście Chrystusa ujdzie uwagi ludzi zatopionych w sprawach codziennego życia i nie okazujących najmniejszego zrozumienia dla spraw Bożych. Sąd Boży zostanie ich nieprzygotowanych

40 Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. 41 Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.

Rozdzielenie dwóch ludzi pracujących razem na polu i dwóch kobiet obracających razem młynek uzmysławia bezwzględność i nieodwołalność sądu.

42 Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie.

W postawie uczniów Jezusa bardzo ważnym ma być czuwanie, czyli troska o pełnienie Jego woli w oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście.

43 A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. 44 Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.

Zapowiedziane przyjście Syna Człowieczego może się dla niektórych okazać tragiczne w skutkach. Zdrowy rozsądek zaleca czuwanie, by nie dopuścić do takiej sytuacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama