Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pokonali trudności - służą pomocą

Po rocznej przerwie ponownie jest gdzie prosić o pomoc w ratowaniu małżeństwa i kłopotach rodzinnych.

Historia Diecezjalnej Specjalistycznej Poradni Rodzinnej toczy się ze zmiennym szczęściem. Odkąd kilka lat temu bp Ignacy Dec powołał ją do życia, instytucja borykała się m.in. z kłopotami finansowymi i kadrowymi. W styczniu Stowarzyszeni Rodzin Katolickich zrezygnowało z prowadzenia poradni. Została zamknięta.

- To było dokładnie 26 czerwca, środa - mówi Anna Dziadkowiec. - Na Mszy św. pomyślałam, a czemu nie reaktywować działalności poradni?

W rozmowie z Gościem opowiada, że już od liceum nosiła w sobie pragnienie pomagania rodzinie. Wtedy zaczytywała się w książkach poruszających problem budowania i uzdrawiani relacji małżeńskich czy więzi rodzinnych. Dlatego wybrała pedagogikę jako przedmiot swoich studiów, nie dziwi też, że jaj praca magisterska była poświęcona „dojrzałości młodych dorosłych do życia w rodzinie”. Po studiach pracowała we wrocławskich poradniach kierowanych przez ks. Paszkowskiego i ks. Orzechowskiego.

Gdy zamieszkała w Świdnicy zdecydowała się na dalszy rozwój swoich zainteresowań. Zaangażowanie w odnowę świdnickiej poradni to konkretny owoc jej starania i konsekwencja wierności swemu powołaniu. Od 2 grudnia poradnia ponownie służy wsparciem dla potrzebujących. Mieści się nadal w starej siedzibie: w pourszulańskim gmachu przy kościele pw. św. Józefa w Świdnicy, wejście na posesję od ul. Budowlanej nie jest łatwe do zauważenia, należy szukać metalowej bramy niedaleko wejście do placówki rehabilitacyjnej Caritas. Po przekroczeniu bramy należy skierować się do drzwi a potem wspiąć się na drugie piętro, gdzie dyżury pełnią: pedagog (Anna Dziadkowiec, środa - 17.00 - 20.00), psycholog (Anna Skorupa, czwartek - 16.00 - 18.00), radca prawny (Bogusław Utzig, czwartek - 16.00 - 18.00), doradca życia rodzinnego (Małgorzata Kowalska, wtorek - 16.30 - 18.30), logopeda (Agnieszka Pętal, wtorek - 17.00 - 19.00)i duszpasterz (ks. Roman Tomaszczuk, poniedziałek 17.15 - 18.15).

- Jeśli uda nam się podjąć współpracę z samorządami, wtedy nasza oferta zostanie rozszerzona - zapewnia dyrektor poradni (www.poradniarodzinna.diecezja.swidnica.pl)

Kontakt z poradnia: PoradniaRodzinna@onet.pl; tel. 516 739 515; na wizytę ze specjalistą najlepiej się umówić telefonicznie podczas pierwszych 30 minut dyżuru w poradni. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama