GN 32/2018 Archiwum

Słudzy Miłosiernego

Dobry, błogosławiony czas – dla penitentów i dla spowiedników.

Po roku od uruchomienia dyżuru spowiedniczego w stałym konfesjonale bp Ignacy Dec spotkał się ze spowiednikami pełniącymi posługę w katedrze. – Macie być miłosierni i sprawiedliwi. Panu Bogu łączenie jednego z drugim wychodzi doskonale, z nami bywa różnie, ale mimo że okazujemy się niekiedy kiepskim naczyniem glinianym, to jednak należy dokładać starania, żeby ta ważna i delikatna posługa była pełniona z wielką wrażliwością – mówił. Spowiednicy, którzy rekrutują się spośród duchowieństwa diecezjalnego i zakonnego (pa- lotyni, franciszkanie, paulini, redemptoryści), wysłuchali także dwóch konferencji.

O. Wacław Chomik przypomniał normy sprawowania sakramentu pokuty i sens poszczególnych elementów składających się na przebieg spowiedzi. Natomiast ks. Arkadiusz Chwastyk omówił normy kanoniczne dotyczące spowiedzi. Spotkanie, które odbyło się 11 grudnia, było także okazją do podsumowania roku działania „konfesjonału dyżurnego”. Spowiednicy mieli okazję zadać pytania o rzadko spotykane kwestie kanoniczne oraz podzielić się refleksjami z uczestniczenia we władzy kanonika penitencjarza. – Nie mam wątpliwości, że pomysł „konfesjonału dyżurnego” i jego realizacja to ważne i bardzo dobre doświadczenie dla naszego lokalnego Kościoła – podsumował biskup.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma