Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kolędnicy Misyjni wyruszyli w świat

Kilkaset dzieci poszło z kolędą do mieszkańców diecezji świdnickiej, by pomóc rówieśnikom w Afryce.

Pierwsze grupy Kolędników Misyjnych wyruszyły już w czasie świąt Bożego Narodzenia. Ich wizyt można spodziewać się do Trzech Króli. Na terenie diecezji świdnickiej kolędnicy odwiedzą lub już odwiedzili m.in. mieszkańców Udanina, Bielawy, Szczawna-Zdroju, Bystrzycy, Pieszyc, Świdnicy, Walimia, Ząbkowic i Żarowa.

W tym roku polskie dzieci będą wspierały rówieśników z Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga, gdzie Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci dofinansowuje działalność kilkudziesięciu ośrodków pomocy, domów dla dzieci ulicy, przedszkoli i szkół, a także programy ochrony życia dla dzieci ubogich, odrzuconych, osieroconych i okaleczonych.

Do kolędowania dzieci przygotowywały się już w czasie Adwentu. Poznawały życie i troski dzieci żyjących w krajach misyjnych. Same zaangażowały się w przygotowanie strojów, gwiazd, upominków. W Szczawnie-Zdroju dzieci przygotowywała s. Damiana. Tam 27 grudnia, kolędnicy podzieleni na trzy grupy wyruszyli  wraz z opiekunami, by odwiedzić parafian. Przemierzyły niemal całe miasto przechodząc od domu do domu. Nieśli Dobrą Nowinę o narodzeniu Pana Jezusa do jak największej liczby ludzi a jednocześnie, prosili o modlitwę i wsparcie dla dzieł misyjnych Kościoła. Jak opowiada s. Damiana - dzieci z radością i entuzjazmem podjęły się tego dzieła i były dumne, że mogą zrobić coś dla tych, którzy są bardziej potrzebujący, którzy cierpią i umierają z głodu czy na skutek bratobójczych walk. Cieszyły się, że mogą pomóc rówieśnikom z Konga. Można podziwiać zapał chęć małych kolędników.  W dzieło kolędników misyjnych w Szczawnie-Zdroju zaangażowali się także rodzice oraz Siostry Służebniczki, pomagając w przygotowaniu strojów czy też idąc z dziećmi jako opiekunowie.

Podsumowanie tegorocznej akcji odbędzie się podczas V Diecezjalnego Spotkania Kolędników Misyjnych, 11 stycznia 2014 r. (sobota) w parafii pw. św. Antoniego w Pieszycach.  Do udziału w tym wydarzeniu Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej zaprasza wszystkie grupy kolędnicze oraz tych, którzy pragną rozpalić w swym sercu gotowość niesienia pomocy rówieśnikom z krajów misyjnych. W programie (od godz. 9.30 do godz. 13.30) między innymi Eucharystia pod przewodnictwem bp Ignacego Deca, jasełka, spotkanie z misjonarzami oraz wspólne kolędowanie i zabawa.

Opiekunowie proszeni są o zgłoszenie grup do udziału w spotkaniu, w Referacie Misyjnym Świdnickiej Kurii Biskupiej w terminie do 5 stycznia 2014 r. - telefonicznie 74 856 44 05, kom. 787 712 013 lub na adres e-mail: misje@diecezja.swidnica.pl

Kolędnicy Misyjni wyruszyli w świat   Arch. parafii w Szczawnie-Zdroju Kolędnicy Misyjni wyruszyli w świat   Arch. parafii w Szczawnie-Zdroju


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama