Nowy numer 21/2018 Archiwum

Zdecydowali o milionach - teraz czas na radę

Diecezjalna Caritas ma powód do zadowolenia. Jej projekt budowy hospicjum stacjonarnego znalazł szerokie poparcie u głosujących w akcji "Moja Świdnica - mój budżet".

Znamy wstępne wyniki trzydniowego głosowania w ramach akcji "Moja Świdnica - mój budżet". Głosowanie ostatniego dnia - w niedzielę 12 stycznia - trwało dłużej, niż planowano ze względu na bardzo dużą frekwencję. A ta z każdym dniem była większa - liczba osób zainteresowanych oddaniem głosu w niedzielę lawinowo narosła do tego stopnia, że w lokalach wyborczych pojawiły się kłopoty z dostępnością kart do głosowania. Niedogodności te zostały rozwiązane poprzez przedłużenie czasu głosowania tak, aby wszystkie osoby oczekujące miały możliwość zagłosowania.

W sumie przez trzy dni w siedmiu okręgach do głosowania wybrało się 6244 świdniczan. To znaczy, że frekwencja wyniosła 12,46 proc. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że konsultacje społeczne tego rodzaju zorganizowano w Świdnicy po raz pierwszy. Uprawnionych do głosowania było 50 126 osób.

W najbliższych dniach projekty, które uzyskały największą liczbę głosów i mieszczą się w kwocie przeznaczonej dla budżetu obywatelskiego (w sumie 3,5 mln zł), zostaną zapisane przez prezydenta Świdnicy w ostatecznym projekcie budżetu miasta na 2014 r. oraz przedstawione radnym do akceptacji. Sesję budżetową zaplanowano na 31 stycznia.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma