Nowy numer 48/2020 Archiwum

Małe Jerycho Różańcowe za Ukraińców

- Kiedyś modlono się za nas i nam pomagano, teraz mamy okazję spłacać dług - zapewniają organizatorzy czuwania w intencji pokoju u wschodnich sąsiadów.

W odpowiedzi na co rusz płynące z różnych stron apele o modlitwę w intencji Ukrainy 30 stycznia w kościele św. Józefa o 15 rozpocznie się Małe Jerycho Różańcowe podejmujące intencje, jakie poleca m.in. abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski Obrządku Łacińskiego, „za ludzi walczących w imieniu nas wszystkich o prawdę, dobro i sprawiedliwość, aby wsparci naszą modlitwą, wytrwali w dobrym dziele”, a także „za ludzi młodych, którzy chcąc dobra, napotkali na swojej drodze postawę nienawiści wyrażoną w zadaniu im cierpienia fizycznego, aby wracając do zdrowia i wolnego życia, wybaczyli wszystkim, którzy zadali im cierpienie” oraz „za wyrządzających krzywdę, aby zrozumieli, że podnieśli rękę na swoich rodaków i podjęli drogę pokuty wiodącą do wołania o przebaczenie im ich przewinień”.

– Chcemy modlić się w jedności ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, którym zależy na pokoju – zapewnia Edwarda Mikuła koordynująca program modlitwy, która zakończy się Mszą św. celebrowaną przez bp. Adama Bałabucha. 

Do modlących się można dołączyć w każdym czasie, natomiast za poszczególne godziny czuwania są odpowiedzialne świdnickie parafie: 15.00–15.40 pw. św. Józefa; 15.40–16.20 pw. Ducha Świętego; 16.20–17.00 katedra; 17.00–17.40 pw. Miłosierdzia Bożego i św. Andrzeja Boboli; 17.40–18.20 pw. Królowej Polski i pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama