Nowy numer 28/2018 Archiwum

Czas pracy i modlitwy - biskupi w Rzymie

Wszyscy diecezjanie wezwani są do modlitwy w intencji błogosławionych owoców zarówno wizyty na Watykanie jak i przemian na Ukrainie.

2 lutego we wszystkich kościołach diecezji jest odczytywany komuniakt-prośba o modlitwę w intencji wizyty ad limina apostolorum w której uczestniczy zarówno bp Ignacy jak i bp Adam. "Jedność całego Kościoła wyraża się poprzez więź Kościoła lokalnego z osobą Ojca Świętego. Dla umocnienia więzi z następcą św. Piotra, zgodnie z obowiązującą tradycją, co kilka lat biskupi udają się do Rzymu z wizytą ad limina apostolorum. Pielgrzymka do Rzymu to nie tylko czas modlitwy przy grobach Apostołów, ale także czas spotkania poszczególnych biskupów z papieżem i jego najbliższymi współpracownikami, pracującymi w watykańskich kongregacjach" – napisał biskup Ignacy.

Biskupi przebywają w Rzymie od 1 do do 8 lutego wraz z całym polskim episkopatem.

"Proszę Was, Drodzy Diecezjanie, o modlitwę w intencji owoców naszego pielgrzymowania, naszego spotkania z papieżem Franciszkiem. Wraz z biskupem Adamem zapewniam Was o naszej modlitwie przy grobach Apostołów, przy ołtarzu bł. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra. Za ich wstawiennictwem będziemy modlić się o dar Bożego błogosławieństwa dla wszystkich diecezjan i całej diecezji, zwłaszcza z racji przypadającej w tym roku 10. rocznicy jej istnienia" – dodał biskup. 

Na zakończenie komunikatu wezwał także wiernych do modlitwy w intencji "bratniego narodu ukraińskiego, by przemiany, dokonujące się na Ukrainie wśród trudów, przebiegały w sposób pokojowy, wolny od napięć, wzajemnej agresji i przelewu krwi".

O szczegółach przygotowań i przebiegu wizyty ad limina apostolorum w najnowszym wydaniu GN opowiadają zarówno biskupi jak i ks. Stanisław Chomiak, Kanclerz Świdnickiej Kurii Biskupiej. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma