Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zakochani... w Polsce

Walentynki są doskonałą okazją do promowania wśród Polaków miłości do Ojczyzny.

Od kilku lat Młodzież Wszechpolska 14 lutego organizuje Kampanię Społeczną „Kocham Polskę". W tym roku akcja została przeprowadzona w ponad 70 miastach, na terenie całej Polski. W Wałbrzychu, w którym akcja plakatowa organizowana jest kolejny rok z rzędu, wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz spotkało się z wieloma pozytywnymi opiniami. Po raz pierwszy do akcji włączyła się młodzież ze Świdnicy. Na Dolnym Śląsku akcję przeprowadzono jeszcze m.in w Kamiennej Górze, Jaworze, Bolesławcu i Legnicy.

Jak wyjaśniają organizatorzy akcji, chcą z przesłaniem potrzeby miłości do Ojczyzny, dotrzeć do młodych ludzi. Przekonują, że patriotyzm w Polsce jest bardzo mocno naznaczony martyrologią i zanurzony w cierpieniach, jakich nasz naród doświadczał przez ostatnie 300 lat. Brakuje w nim radości, entuzjazmu i pozytywnego przekazu. Pamięć o poległych i o doznanych krzywdach jest bardzo istotna, jednak jak zaznaczają uczestnicy Kampanii Społecznej „Kocham Polskę” - patriotyzm narodu, który chce dokonywać wielkich rzeczy, który odważnie i bez kompleksów chce rozwijać się we współczesnym świecie, musi opierać się o promocję pozytywnych postaw, posiadać w sobie olbrzymi ładunek narodowej dumy, radości i optymizmu.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma