Nowy numer 24/2018 Archiwum

Karty zamiast miłości

11 lutego, w Dniu Chorych (zbieżność dat nieprzypadkowa?), w Świdnicy gościł Robert Tekieli. Spotkał się z uczniami trzech szkół i każdym kto chciał porozmawiać o świecie duchowym.

Słuchając Roberta Tekielego, zrozumiałem na czym polega właściwy sposób mówienia o złu. On nie demonizował rzeczywistości. Nie wmawiał, że każde dotknięcie ubranka z Hello Kitty albo włożenie pierścienia Atlantów prowadzi do opętania. Nie histeryzował, ale wskazywał racjonalne powody, dla których człowiek wierzący powinien unikać kontaktu z tym czym lubi posługiwać się szatan.

W swojej argumentacji zrezygnował także z wielkiej teologii. Opowiedział kilka historii i zwyczajnie dał do myślenia. Co zrobią z Harrym Potterem jego słuchacze? Czy przestaną uprawiać aikido? Czy porzucą wizyty u wróżek? Czy nie będą faszerować się homeopatycznymi specyfikami? Czy odwiedzą egzorcystę albo wezmą udział w Mszy św. z modlitwą o uwolnienie? Myślę, że tak. Jeśli tylko są uczciwi. Co więcej każdy rozumny słuchacz Tekielego przynajmniej wyruszy w drogę do Boga, albo odda się Mu szczerze i z pragnieniem doświadczenia miłości. Bo tego tak naprawdę szuka każdy, kogo fascynuje numerologia, irydologia, astrologia czy inne feng shui. Niczego innego nie potrzebuje, tylko miłości i Miłości - bo przecież zanim zostanie adeptem takiej czy innej tajemnej siły, jest człowiekiem - stworzeniem wyjątkowym, powołanym do życia na obraz i podobieństwo Stwórcy. Powołanym do miłości przez Miłość.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma