Nowy numer 25/2018 Archiwum

Za tydzień można pomóc walczącym o sprawiedliwość

We wszystkich kościołach diecezji zapowiedziano zbiórkę na rzecz potrzebujących z Majdanu.

"Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu" – napisali biskupi Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, zwracając się do wiernych Kościoła w Polsce z prośbą o pomoc duchową i materialną.

Biskupi ogłosili, że najbliższy piątek 28 lutego jest dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. "Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci" – uzasadniają.

Dodatkowo bp Ignacy Dec ogłosił, że 2 marca w kościołach diecezji odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych na Ukrainie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma