Nowy numer 21/2018 Archiwum

Czas na decyzję! - przekonuje ks. Ora

- Mam nadzieję, że 22 marca spotkają się na forum ludzie przyjmujący z radością wezwanie do ewangelizacji. Liczę, że uda się nam spośród uczestników forum wyłonić grupę, która na wiosnę podejmie się bardzo konkretnego dzieła ewangelizacyjnego związanego z 10-leciem naszej diecezji - nie kryje swoich planów ks. Krzysztof Ora.

Trwają zapisy na Forum Ewangelizacyjne mające się odbyć 22 marca w Świdnicy. – Zależało mi, by naszym gościem był bp Ryś – mówi ks. Krzysztof Ora, organizator forum. – Dlatego bardzo się cieszę, że zgodził się i do nas przyjedzie. Biskup Grzegorz jest przewodniczącym Komisji ds. Ewangelizacji przy Episkopacie Polski, stąd jego udział w forum postrzegam jako znak, że nasza diecezja jest obecna w trosce Kościoła w sprawie nowej ewangelizacji. Będziemy kolejną diecezją, która daje sygnał, że nie śpimy, kiedy papież Franciszek nas mobilizuje do misyjności, do wychodzenia, do przejęcia się sytuacją tych, którzy nie znają Jezusa, którzy porzucili praktykowanie wiary. Ufam, że głos bp. Grzegorza, jego słowo do uczestników forum będzie owocowało ożywieniem ewangelizacyjnym, nowymi pomysłami, wskazaniem priorytetów. Biskup Ryś, którego zawsze z uwagą słucham i czytam, to przede wszystkim doświadczony praktyk w sprawach głoszenia Ewangelii – zapewnia.

Kto jest adresatem forum? Ksiądz Ora odpowiada: – By wziąć udział w forum, wystarczy się zgłosić na adres: nowaewgelizacja@diecezja.swidnca.pl oraz dokonać wpłaty 25 zł na wskazane konto (cena posiłku, materiałów). Szczegóły forum są dostępne na stronie internetowej diecezji świdnickiej. Zapraszamy księży, siostry zakonne, katechetów, członków wspólnot, ruchów i dosłownie każdego, kto słyszy wewnętrzne przynaglenie w związku z pilną koniecznością ewangelizacji. Jesteśmy w Polsce na etapie nawrócenia pastoralnego, czyli odkrywamy, że potrzebujemy przejść do roli misjonarzy, ewangelizatorów. Nie dotrzemy do ludzi oddalonych od Kościoła, jeśli ich nie spotkamy, nie zamienimy z nimi serdecznego słowa. Mam nadzieję, że 22 marca spotkają się na forum ludzie przyjmujący z radością wezwanie do ewangelizacji. Liczę, że uda się nam spośród uczestników forum wyłonić grupę, która na wiosnę podejmie się bardzo konkretnego dzieła ewangelizacyjnego związanego z 10-leciem naszej diecezji. 

PROGRAM:

8.15–8.45 – recepcja – hol starej plebanii przy katedrze (wydawane będą identyfikatory upoważniające do udziału w Forum w Klubie Bolko i korzystania z posiłku); 8.45 – modlitwa wspólnotowa i przywitanie (katedra); 9.00 – Eucharystia (katedra); przejście do Klubu Bolko – pl. Grunwaldzki, 10.30 – przedstawienie gości; 10.35 – konferencja I, bp Grzegorz Ryś: "Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata (J 1,29) – Istota nowej ewangelizacji"; 11.30 – przerwa (kawa/herbata); 12.00 – konferencja II, ks. Artur Godnarski: "Nauczycielu gdzie mieszkasz? (J 1,38) – Formacja do nowej ewangelizacji"; 13.00 – lunch; 14.00 – modlitwa i wprowadzenie w II część spotkania; 14.10 – konferencja III, ks. Piotr Wawrzynek: "Znaleźliśmy Mesjasza (J 1,41) – Jak ewangelizować dzisiaj"?; 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, świadectwa; 15.30 – Warsztaty: "Nowe metody i środki wyrazu w ewangelizacji" – ks. Artur Godnarski, Dariusz Trętowicz, "Rola świadectwa w ewangelizacji" – s. Wirginia Mielcarek OP, "Program pastoralny Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja jako propozycja formacji ewangelizatorów" – ks. Piotr Wawrzynek; 17.00 – kawa/herbata/ciastko – Klub Bolko; 17.15 – uwielbienie i modlitwa o posłanie z racji 10-lecia istnienia diecezji – odnowienie zapału do ewangelizacji – prowadzenie: ks. Artur Godnarski; ok. 18.15 – zakończenie.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma