Nowy numer 21/2018 Archiwum

Na, na, na...

Forum Ewangelizacyjne - to kolejna szansa na obudzenie ewangelizacyjne. Nadzieja rośnie.

To, co wydarzyło się w minioną sobotę podczas Forum Ewangelizacji w Świdnicy, budzi nadzieję. Ostrożną. Kogo zobaczyłem na sali? Katechetów, "duchaczy", ewangelizatorów, doradców życia rodzinnego, oazowiczów, kilkunastu księży, sporo sióstr zakonnych..., ludzi dla których ewangelizacja powinna być chlebem powszednim. Jeśli nie jest to znak, że się pogubili, skoncentrowali na tym, co nie jest takie ważne, jak jest dla nich, na tym bez czego można, a czasami trzeba się obejść. 

Przyszli świadomi swoich braków i głodni doświadczenia miłości, która wydarza się zawsze, gdy głoszony jest kerygmat. Mogli się przekonać, że siła płynie z wierności misji: idźcie i głoście! Słuchali chciwie bp. Rysia, ks. Godnarskiego czy ks. Wawrzynka. Słuchali z nadzieją, że i na nich spocznie Duch Pana, żeby wyprowadzić ich z Klubu "Bolko" jako gotowych do ewangelizacji. Mocnych doświadczeniem żyjącego Pana. 

To kolejne wydarzenie z cyklu: ewangelizacyjna odnowa diecezji. Czekam z coraz większym napięciem na to, co się będzie działo, gdy na parafie dotrą grupy ewangelizacyjne, a potem, gdy kilkanaście tysięcy ludzi przeżyje swoje Zesłanie Ducha Świętego, żeby "na pewno, naprawdę i na zawsze" ("na, na, na") oddać się Jezusowi. Gdy to się stanie, moja nadzieja przestanie być ostrożna. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma