Nowy numer 24/2018 Archiwum

Jeszcze tylko kilkanaście godzin

29 marca do Świdnicy mają zjechać delegacje wiernych ze wszystkich dekanatów diecezji. Zarówno miasto, jak i poszczególne instytucje są już w gotowości.

Od kilku dni na stronie internetowej diecezji można przeczytać: "W sobotę, 29 marca, o godz. 11.00 w katedrze świdnickiej Mszy św. jako centralnej uroczystości z racji 10 rocznicy istnienia diecezji świdnickiej, przewodniczyć będzie JE ks. abp Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Kapłanów, siostry zakonne, pracowników katechezy, wszystkich diecezjan wraz ze swoimi duszpasterzami zapraszamy do przybycia do Świdnicy i udziału w diecezjalnym dziękczynieniu". 

Do uroczystości przygotowują się nie tylko hierarchowie, którzy wezmą w niej udział. Gorąco jest w seminarium, bo alumni są zaangażowani zarówno przy oprawie muzycznej, jak i przy asyście liturgicznej oraz przy posiłku, jaki jest przygotowany dla wszystkich gości, a który podany zostanie w seminaryjnym refektarzu i innych salach domu formacyjnego kleryków. 

Próby trwają także ze świdnicką orkiestrą symfoniczną "Music label", która włącza się w oprawę muzyczną liturgii. 

Nawet katedralni kościelni robią inspekcję świątyni, muszą bowiem przygotować m.in. prezbiterium do uroczystej liturgii oraz chór mieszczański, ponieważ wystąpi na niej połączony chór w skład którego wchodzą m.in. Chór "Pryma Voce", chór seminaryjny i chór miejski. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma