GN 28/2018 Archiwum

Świdnica świętuje ze świętym Patronem

Od 8 maja 2012 Świdnica jest miastem oddanym w opiekę św. Janowi Pawłowi II - to zobowiązuje.

- Podzielając radość z kanonizacji, zachęcamy do odświętnego przystrojenia okien oraz naszych domów, tak jak to było przy każdej wizycie ojca świętego w Polsce. W Świdnicy maj będzie miesiącem wielu wydarzeń, które będą się koncentrowały wokół patrona naszego miasta - Jana Pawła II - mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

W niedzielę, 27 kwietnia w parafii pw. św. Andrzeja Boboli (ul. Wałbrzyska 41) przewidziano przedstawienie muzyczne w pełni dedykowane Janowi Pawłowi II. Studio Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury pod kierunkiem Mirosława Jabłońskiego przedstawi koncert zatytułowany "Pielgrzym".

W programie pieśni autorskie na chór i solistów z akompaniamentem fortepianu i skrzypiec. Dobrze znany już wcześniej koncert, w tym szczególnym dniu, zostanie wzbogacony o dodatkowy fragment. Muzyka: Mirosław Jabłoński, teksty: Jerzy Kurek. Początek o 15.00.

Natomiast już od piątku, 25 kwietnia Młodzieżowy Dom Kultury oraz Polski Związek Filatelistów zapraszają na wystawę poświęconą kanonizacji papieża Jana Pawła II w tygodniu "Miłosierdzia Bożego", wystawa zorganizowana jest w MDK "Bartek" (ul. Marcinkowskiego 4/6).

Radość z kanonizacji i patrona miasta świdniczanie wyrażą również 8 maja. Tego dnia o 19.30 zaplanowano uroczyste odsłonięcie pomnika św. Jana Pawła II na jego imienia. Pomnik został ufundowany ze zbiórki publicznej, zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Jana Pawła II "Pamięć i Wdzięczność".

Po odsłonięciu pomnika o 20.00 również na pl. Jana Pawła II zaplanowano koncert chóru pop-gospelowego "Trzecia Godzina Dnia" z udziałem Mieczysława Szcześniaka.

Kolejną papieską imprezą w mieście, któremu od 8 maja 2012 r. patronuje święty papież, będą "Dni Papieskie". Potrwają od 16 do 18 maja. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma