Nowy numer 28/2018 Archiwum

Mikołajek ostatni raz na scenie

Amatorzy mocnych scenicznych wrażeń i zabawy, która uczy i rozśmiesza do łez, zbierają się po raz ostatni w tym sezonie.

– To już naprawdę ostatni raz – zapewnia Halina Szymańska, koordynator projektu edukacji teatralnej "Alchemia teatralna" i producentka przedstawienia tzw. grupy dorosłych biorących udział w projekcie. "Nasza klasa trzecia be" to piąty z kolei spektakl zrealizowany przez dojrzałych pasjonatów sztuki aktorskiej. Tym razem aktorzy przenoszą widzów do czasów, gdy każda zielona ławka miała kałamarz, uczniowie mieli bujną wyobraźnię, nauczyciele niekłamany autorytet, a rodzice – ech, ci rodzice! – kłócili się nie tylko o rachunki z mięsnego, ale nawet o liczbę jajek znoszonych przez 9 czarnych kur. – Opowiadamy bowiem o szkolnych przygodach znanego i lubianego przez dzieci Mikołajka i jego sympatycznych kolegów – dodaje.

Spektakl zaplanowano na 28 maja o 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury (Teatr Miejski), więc w sam raz, żeby uczcić zarówno Dzień Matki, jak i Dzień Dziecka oraz Dzień Ojca. – Bo faktycznie tym razem nasz spektakl jest adresowany naprawdę do wszystkich – dodaje H. Szymańska. 

Reżyserem spektaklu i autorem adaptacji tekstu Rene Goscinnego jest Juliusz Chrząstowski, za ruch sceniczny odpowiada Tomasz Dajewski. Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Marta Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma