Nowy numer 44/2020 Archiwum

Radość z miłości rodzinnej

Dzień Dziecka na Marszu dla Życia i Rodziny to ciekawa propozycja połączenia festynu z lekcją odpowiedzialności i postawy obywatelskiej.

– Marsze zwracają uwagę na to, że rodzina powinna być w centrum zainteresowania państwa, społeczeństwa i całego świata – wyjaśnia Sławomir Kaptur z Fundacji Małżeństwo Rodzina, organizatora marszu w Świdnicy. – Rosnąca liczba miast "marszowych" w Polsce i na całym świecie to coraz bardziej zdecydowany głos młodych ludzi – zauważa.

Świdnicki marsz staruje w niedzielę, 1 czerwca, z Placu Jana Pawła II o 14.00. Organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika naklejki, a dla najmłodszych baloniki i wiatraczki. Młodzież i dorośli będą mogli mieć swój wkład w niesieniu sztandarów i kolorowych transparentów. – Następnie ruszymy tradycyjną już trasą, ulicami: Długą, Wrocławską, 1 Maja, plac Świętej Małgorzaty, Franciszkańską do Rynku – zapowiada Sławomir Kaptur. – Tutaj, o 15.00, rozpocznie się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Na scenie wystąpią najmłodsi artyści.

Bp Ignacy Dec w specjalnej odezwie do mieszkańców dekanatów: Świdnica, Wałbrzych, Świebodzice, Ząbkowice Śląskie, Kłodzko Nowa Ruda oraz parafii Stanowice zachęca: "Ufając w skuteczność społecznego oddziaływania tego typu prorodzinnych wydarzeń wraz tegorocznymi organizatorami Marszów w miejscowościach naszej diecezji gorąco zachęcam Was, Drodzy, do wzięcia w nim czynnego udziału. Uświadamiamy sobie, że potrzebujemy tego zewnętrznego świadectwa naszego przekonania, że polska rodzina musi być wspierana, doceniania i chroniona. Czujemy, że należy nie ustawać i trwać w postawie wzmacniania szacunku dla każdej formy ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci". 

W Polsce z każdym rokiem coraz więcej osób wychodzi na ulice, by manifestować swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia. W tym roku 1 czerwca, w Dzień Dziecka, wyruszy kilka tysięcy ludzi ulicami Świdnicy, Dzierżoniowa, Kłodzka, Wałbrzycha, Świebodzic, Ząbkowic, Nowej Rudy oraz Stanowic. W sumie w Polsce do ruchu marszowego przyłączy się prawie 130 miast. 

Wspólne hasło tegorocznych marszów brzmi: "Rodzina-Wspólnota-Samorząd”. – Nasze hasło to swego rodzaju drogowskaz zarówno dla nas samych, jaki i dla rządzących. Dla nas, byśmy w życiu codziennym pamiętali, że to rodzina powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas samych. Dla rządzących, bo kontekst dla Marszów w 2014 r. stanowią Eurowybory a dalej także wybory do samorządu - dodaje Sławomir Kaptur.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama