Nowy numer 21/2018 Archiwum

Wiedzą już, która została pierwszą miłością

Warto przypatrzeć się nie tylko młodym ksieżom, ale i parafiom, do których zostali skierowani.

Pierwsza parafia, pierwszy proboszcz, pierwsi "współwikarzy" - kiedy wkracza się w kapłańskie życie te pierwsze wrażenia są najważniejsze. Mocno wyciskają piętno na kapłańskiej służbie. wie to każdy, kto wspomina swoje "pierwsze" kroki na różnych ważnych odcinkach życia osobistego, zawodowego czy towarzyskiego. 

Oto lista parafii, które będą pierwszą szkołą duszpasterzowania. Zostały pierwszą, kapłańską miłością:

ks. Łukasz Bankowski, rozpoczyna posługę w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie; ks. Michał Buraczewski, będzie pracował w Bystrzycy Kłodzkiej;  ks. Dawid Fiołek w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Dzierżoniowie; ks. Karol Janik w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie-Gorcach; ks. Mateusz Kubusiak w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu; ks. Adam Makiel w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu; ks. Tomasz Możyński w Polanicy-Zdroju; ks. Mariusz Pawlak w Jedlinie-Zdroju; ks. Krzysztof Rodziński w Kudowie-Zdroju Czermnej; ks. Rafał Szuba w Żarowie a ks. Artur Tomczak w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma