Nowy numer 28/2018 Archiwum

Redaktor wydania

W Diecezjalnych Rekolekcjach Ewangelizacyjnych wzięło udział w sumie około ośmiu tysięcy ludzi: duchownych (s. IV) i świeckich (s. III i s. V).

Jeżeli dodamy do tego tych, którzy spotkali się w parafiach z ewangelizatorami zapraszającymi do udziału w tym wydarzeniu (odwiedzili niemalże każdą parafię w diecezji), mamy potężną armię ludzi, którym Bóg zaproponował szczególną więź: przymierze miłosierdzia w Duchu Świętym – tak bym to ujął. Jest to propozycja do... odrzucenia – jak zwykle, gdy On, Wszechmocny wchodzi w życie człowieka i prosi o to, by grzesznik zwrócił swe serce ku Niemu. Więc… można odrzucić, ale co dalej? Stagnacja, zakrystia i bezradne przyglądanie się wymierającemu pokoleniu chodzących do kościoła, bo tak trzeba. Biskup Ignacy powiedział jasno (29 czerwca): „Nawrócenie Kościoła zaczyna się od biskupów i duchownych – za nimi pójdą świeccy”, a sześć tysięcy biło brawo. Pójdą za pasterzem – także ci, którzy wciąż ignorują albo lekceważą wołanie o nową ewangelizację.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma