O miłości i pieniądzach - kongresowo

Nie tylko znakomici prelegenci, ale też Ireneusz Krosny i kwartet wokalny z Jasnej Góry.

Od 1 lipca otwarta jest lista chętnych do udziału w 4. Ogólnopolskim Kongresie Małżeństw w Świdnicy (www.malzenstworodzina.pl).  – Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, bowiem okazuje się, że mamy coraz bardziej wyrobioną markę. Pierwszego dnia zapisało się już 80 osób – mówi Katarzyna Urbaniak, sekretarz kongresu.

Tegoroczna edycja spotkania odbędzie się od 3 do 5 października. Jej hasło brzmi: „Miłość i pieniądze”. – Brzmi trochę dwuznacznie, ale z doświadczenia małżeńskiego życia, w czasach tak bardzo konsumpcyjnych, wiemy doskonale, że kwestie rodzinnych finansów są bardzo ważkie – dodaje Katarzyna  Urbaniak. – Poza tym myślę, że najczęściej nie znamy podstawowych zasad ekonomicznych decydujących o tym, czy nasz domowy budżet jest racjonalnie czy irracjonalnie zagospodarowany – zaznacza.

Organizatorzy kongresu: Fundacja Małżeństwo Rodzina i Duszpasterstwo Rodzin diecezji świdnickiej, chcę jednak jeszcze więcej. – Ale uwaga! – mówi Joanna Kaptur, prezes fundacji. – Nie zaprosiliśmy jako prelegentów po prostu ekonomistów, ale ludzi którzy ekonomię osadzili w mądrości biblijnej. Chcemy bowiem zaproponować uczestnikom reguły wiary, takie, które w prozaicznym wydawaniu pieniędzy dostrzegają kolejną szansę na zbawienie – zaznacza.

Tegoroczny kongres będzie miał zatem dwa główne bloki. W sobotę kongresowicze będą zgłębiać tajniki „finansów po Bożemu”, przewodnikami będą Mieczysław Guzewicz (Wschowa), Elżbieta i Mirosław Wrotkowie (Warszawa), Wojciech Nowicki (Poznań), Artur Kalicki (Kraków),

Natomiast w niedzielę Wanda Półtawska (Kraków), ks. Grzegorz Strzelczyk (Katowice), ks. Mariusz Rosik (Wrocław), będą przekonywać do Bożej wizji miłości.

Po raz trzeci w dniu otwarcia kongresu zostaną wręczone specjalne statuetki: Amicus Matrimoniorum (Przyjaciel Małżeństw). Nagrodę za wybitne zaangażowanie w pomoc małżonkom i promocję sakramentalnego małżeństwa otrzymają: Jacek Pulikowski (Poznań), bp Stanisław Stefanek (Łomża) oraz Teresa Kramarek (Poznań).

W piątkowy wieczór, podczas wręczenia Amicus Matrimoniorum, przed kongresowiczami wystąpi Ireneusz Krosny, natomiast w sobotni wieczór, po raz pierwszy uczestnicy kongresu spotkają się wieczorem ze wszystkimi świdniczanami w katedrze, gdzie wystąpi jasnogórski kwartet wokalny "Cantus": Sylwia Piłat – sopran – absolwentka Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Lidia Jeziorowska – alt – absolwentka Instytutu Muzyki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, Przemysław Jeziorowski – tenor– absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Podyplomowego Studium Emisji Głosu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – kierownik artystyczny zespołu, Kamil Banach – baryton.

– Nie mamy wątpliwości, że kongres to prawdziwe święto małżeńskiej miłości. A formuła „randki w Świdnicy” będzie w tym roku wielką pomocą nie tylko w porządkowaniu uczuć i postaw, ale także bardzo pragmatycznym wsparciem w konstruowaniu domowego budżetu – mówi Katarzyna Urbaniak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..