Nowy numer 24/2018 Archiwum

Z „Równicą”

To najstarsza impreza parafialna w regionie.

Gdyby nie ten odpustowy festyn, kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Nowej Wsi (filia parafii Domaszków) nadal popadałby w ruinę. A tak odzyskuje swój blask, bo przecież przy każdej dotacji samorządowej czy ministerialnej trzeba mieć wkład własny. – Ale to już nie tylko o pieniądze chodzi – zaznacza ks. Jan Maciołek, inicjator festynu i proboszcz parafii. – Ten festyn to już po prostu instytucja sama w sobie, gwarantująca świetną, trzeźwą zabawę.

– Wiem, że w loterii będą bardzo atrakcyjne nagrody, a na scenie wystąpią znakomici goście, no i wodzirejowie będą umieli wykrzesać z nas wiele radości – wyjaśnia Maria Bogusławska, wrocławianka, która do Nowej Wsi tradycyjnie przyjeżdża z całą rodziną. Od kilku lat nowowiejskiemu odpustowi przewodniczy bp Ignacy Dec, który nie tylko modli się i głosi słowo Boże, ale także świetnie się bawi, zwłaszcza z dziećmi. – Znam naszego biskupa z Radia Maryja i tam zawsze jest kimś zasadniczym, walczącym, powściągliwym, tutaj widziałam w nim... dobrego dziadka! – mówi Krystyna Piróg z Kłodzka.  Uczestnikom tegorocznego festynu na długo zostanie w pamięci występ Zespołu Pieśni i Tańca „Równica” z Ustronia z Beskidu Śląskiego pod dyr. Renaty Cieszewskiej. – Cztery lata czekałem, żeby do nas przyjechali – zdradza ks. Jan Maciołek, proboszcz w Domaszkowie.

Więcej na: swidnica.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma