Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zostały im jeszcze trzy dni

Od 21 sierpnia ośmiu alumnów ze swoim przełożonym, ks. Andrzejem Majką, pielgrzymuje do MB Przyczyny Naszej Radości.

Alumni roku trzeciego: T. Kula (Wałbrzych), M. Matusiak (Braszowice), R. Mielczarek (Strzegom), M. Mrozek (Nowa Ruda), W. Oleksy (Wierzchosławice), K. Ożóg (Kowary), P. Pidlubnyi (Stryj), B. Zwolennik (Bolków) od 21 do 26 sierpnia pokonają pieszo około 100 kilometrów dzielących Świdnicę od Góry Iglicznej. 

Po raz dziewiąty zorganizowano Pieszą Pielgrzymkę Alumnów trzeciego roku do Sanktuarium MB Przyczyny Naszej Radości.

Trasa prowadziła przez Walim, Nową Rudę Słupiec, Wambierzyce, Polanicę-Zdrój i Bystrzycę Kłodzką. Opiekunem grupy jest dyrektor seminarium, ks. A. Majka.

- Nocujemy u bardzo gościnnych parafian mijanych miejscowości, nasz dzień wypełnia modlitwa i braterska radość.  Codziennie mamy m.in. jutrznię, rozmyślanie, czytanie duchowne, różaniec i oczywiście Mszę św. Wieczorami spotykamy się z wiernymi na Apelu Jasnogórskim - relacjonuje Wojciech Oleksy, wicesenior roku.

Pielgrzymka jest elementem duchowego przygotowania do przyjęcia stroju duchownego, co zaplanowano na 8 grudnia. Jest też kontynuacją wrocławskiej tradycji, według której alumni roku trzeciego pielgrzymują, w podobnej formule organizacyjnej, na Jasną Górę. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma