Nowy numer 25/2018 Archiwum

Bujda na resorach

Przykre, że nawet ludzie, którzy wydaje się, że racjonalnie myślą, w tym temacie tracą rozum.

Do znudzenia powtarzane cytaty (wersji jest sporo) o rzekomym zakazie stawiania pomników papieża... wygłoszonym przez samego papieża... wiadomo było, że znowu zaleją fora internetowe pod informacją o Porta Santa w Świdnicy. No i zalały. Co gorsza, powtarzają je także dziennikarze... a przecież, od kogo jak nie od nich rzetelności można by było oczekiwać? Pobożne życzenia.

Rzekomy cytat to bujda na resorach! Radzę zajrzeć tutaj: http://graf-zero.blogspot.com/.../czego-papiez-nigdy-nie... 

A do wszystkich "martwiących się" o zachowanie spuścizny Jana Pawła II: Proszę Państwa! – dajmy spokój z pogardą dla historii, tradycji i własnej tożsamości. Naród, który nie czci swoich bohaterów, jest narodem skazanym na niebyt... żeby sparafrazować, tym razem faktycznie wypowiedziane przez papieża słowa. A tego uczył ten papież na pewno, bo wychował się w Polsce, która nie wstydziła się stawiać pomniki wielkim Polakom. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma