Nowy numer 47/2022 Archiwum

NNN - na płycie DVD

Atmosfera i atrakcje nowowiejskiego festynu przyciągają na tę zabawę prawdziwe tłumy.

Z okazji odpustu kościoła nowowiejskiego tradycyjnie 15 sierpnia zorganizowano nie tylko obchody liturgiczne patronalnego święta, ale także zadbano o ducha radości, dobrą zabawę i cenne pamiątki. Po raz dwudziesty drugi parafianie zorganizowali festyn pt. "Trzy razy N - niezwykłe, niesamowite i niezapomniane".

W trakcie festynu odbył się m.in. koncert pieśni i tańca Estrady regionalnej "Równica" z Ustronia pod dyrekcją Renaty Ciszewskiej.

- Wielu naszych gości wspomina do dziś to spotkanie, bowiem artyści pokazali nam jak może wyglądać miłość do małej i wielkiej ojczyzny, jak wpisuje się w nią miłość do Kościoła i w jaki sposób życie Polaka może służyć chwale Bożej - mówi ks. Jan Maciołek proboszcz parafii w Domaszkowie, której nowowiejski kościół jest filią. 

Wszystko to dobrze oddaje dokument wydany przez parafię: dwupłytowy album DVD z zapisem Mszy św. odpustowej, której przewodniczył bp Ignacy Dec oraz festynu parafialnego.

Poza tym można także kupić kalendarze ze zdjęciami zabytków kościoła w Nowej Wsi, jednego z większych w diecezji. Obiekt ma bowiem 60 m długości, 45 m szerokości i 20 m wysokości. Bardzo cenny jest wystrój świątyni. Pochodzi on z ostatniej dekady XVIII w. i jest dziełem m.in. Karla Scharfa, Michała Klahra Młodszego i Johanna Kretschmera. 

Ostatnio zakończono renowację piątego z kolei ołtarza, tym razem poświęconego MB Bolesnej. Koszty inwestycji pokrywane są z dotacji i zysku, jaki daje najstarszy w regionie festyn parafialny. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy