Nowy numer 3/2021 Archiwum

Powalczą o główne stanowiska

Kandydatów na prezydenta, burmistrzów i wójtów przedstawili liderzy Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej.

To stowarzyszenie skupiające doświadczonych samorządowców i społeczników z całego powiatu świdnickiego. Jak przekonują, interesuje ich wspólne działanie na rzecz społeczności, w której żyją i pracują.
Tworzą grupę ludzi, którzy mimo różnych poglądów i sposobu patrzenia na świat, czasami odmienności w ocenie "wielkiej polityki", potrafią współdziałać dla rozwoju swojego miasta i powiatu. Bezpartyjne stowarzyszenie działa w powiecie świdnickim od kilkunastu lat.  Z organizacji wywodzą się rządzący niemal wszystkimi gminami. Wyborczy sukces Wspólnota chce powtórzyć również w wyborach samorządowych zaplanowanych na 16 listopada 2014 r.

– Interesuje nas rozwiązywanie konkretnych problemów mieszkańców miast i gmin, na terenie których aktywnie pracujemy – mówi Wojciech Murdzek, przewodniczący Wspólnoty Samorządowej i Prezydent Świdnicy. – Cieszymy się zaufaniem od wielu lat i jak zwykle, także tym razem, przygotujemy ambitne programy działania dla lokalnych społeczności. Przedstawimy je w ramach kolejnych spotkań. Mamy skompletowaną drużynę, która będzie w różnych częściach powiatu rywalizować z innymi kandydatami o realizację dobrych projektów dla mieszkańców.

Podobnie jak cztery lata temu Wspólnota Samorządowa, działając na terenie całego powiatu, uznaje odmienności uwarunkowań działania swoich kół w poszczególnych gminach. W związku z tym członkowie Wspólnoty angażują się także w tworzenie własnych lokalnych komitetów wyborczych.

W poszczególnych miejscowościach o główne stanowiska powalczą:

Świdnica - Wojciech Murdzek - o funkcję prezydenta miasta będzie się ubiegał już po raz czwarty. Samorządowiec związany jest z działalnością na rzecz mieszkańców od 1990 roku.

Świebodzice - Bogdan Kożuchowicz - po raz kolejny ubiega się o reelekcję. Burmistrzem Świebodzic jest od 2006 roku.

Żarów - Leszek Michalak - burmistrz Żarowa od 2010 r., który będzie się ubiegał o kolejną kadencję.

Jaworzyna Śląska - Grzegorz Grzegorzewicz - burmistrz Jaworzyny Śląskiej od 8 lat.

Strzegom - Lech Markiewicz - od wielu lat związany z samorządem, w którym pełnił funkcje zastępcy Burmistrza i Burmistrza Miasta i Gminy Strzegom (przez 3 kadencje).

Marcinowice - Stanisław Leń - kandydat na stanowisko Wójta Marcinowic. Od 17 lat mieszka w Szczepanowie, gdzie prowadzi wraz z żoną gospodarstwo rolne. Pracuje w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Wspólnota Samorządowa nie wystawiła własnych kandydatów na wójtów Dobromierza i gminy Świdnica.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama