Nowy numer 2/2021 Archiwum

Młodzi dostają gorączki

Portale społecznościowe dobrze służą sprawie nawoływania i organizowania wyjazdu na Diecezjalne Spotkanie Młodych u Królowej Rodzin.

Tradycja wrześniowych odwiedzin młodzieży w sanktuarium MB Królowej Rodzin w Wambierzycach sięga swoimi korzeniami jeszcze historii archidiecezji wrocławskiej. W naturalny sposób pielgrzymka uczniów proszących o błogosławieństwo Boże na nowy rok szkolny jest kontynuowana przez duszpasterzy młodzieży diecezji świdnickiej. 

20 września kilkuset gimnazjalistów i licealistów razem ze swymi nauczycielami, katechetami i księżmi będzie modlić się, bawić i dawać świadectwo wiary właśnie w Wambierzycach. 

W programie, którego pierwszy punkt wyznaczono na czas od 12.00 do 13.30 (rejestracja grup), przewidziano także: 14.00 - Eucharystię z bp. Adamem Bałabuchem, 15.30–16.30 - obiad, 16.45 - konferencję Andrzeja Wronki „Słowo Boże czy moje - w moim codziennym życiu...”, 17.45 - koncert zespołu Anastasis, 19.00 - spektakl Teatru A z Gliwic, 20.15 - iluminacja bazyliki i zakończenie pielgrzymki.

Będziemy zdawać relację z tego wydarzenia. Jutro też ogłosimy konkurs dla wszystkich biorących udział w Spotkaniu Młodych w Wambierzycach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama