Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ostatni akord małżeńskiej randki

Książka zbierająca konferencje wygłoszone podczas 3 Ogólnopolskiego Kongresu małżeństw została wydana.

– Jej przygotowanie trwało rok czasu, ponieważ mieliśmy trudności z autoryzacją tekstów – wyjaśnia Joanna Kaptur, prezes Fundacji Małżeństwo Rodzina, organizatora kongresu, który odbył się rok temu pod hasłem „Księżniczka i wojownik czyli tożsamość mężczyzny w małżeństwie”.

Publikacja zawiera przede wszystkim wystąpienia specjalistów i ekspertów w temacie: ks. Stanisława Orzechowskiego, bp Ignacego Deca, o. Konrada Małysa OSB, Mieczysława Guzewicza, Jacka Pulikowskiego, Tomasza Terlikowskiego. 

Dodatkowo zamieszczono też zapis rozmowy Damiana i Doroty Nowakowskich ze Zbigniewem Nosowskim oraz medytację Jana Pawła II na temat bezinteresownego daru, który to tekst był podstawą wystąpienia Agnieszki i Jakuba Kołodziejów. – Zgodnie z obietnicą dodaliśmy także świadectwa kongresowiczów nadesłane do nas po zakończeniu poprzedniej edycji "małżeńskiej randki" w Świdnicy – dodaje prezes i zaprasza do udziału w 4 Ogólnopolskim Kongresie Małżeństw w Świdnicy (3-5 października).

Książka jest dostępna w Wydziale Duszpasterskim Kurii. – Chcielibyśmy także, by trafiła na parafie – zaznacza Joanna Kaptur. – Natomiast wszyscy uczestnicy zarówno kongresu sprzed roku jak i tegorocznego oraz świdniczanie którzy gościli kongresowiczów w swoich domach publikację otrzymują gratisowo. Zależy nam bowiem na popularyzacji wiedzy o tym jak budować zdrowe, normalne małżeństwa – dodaje. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama