Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Na dzień dobry - wyprawka

Tak jest po raz czwarty: nie tylko wykłady, nie tylko kultura i znakomite towarzystwo, ale także pamiątki prosto ze Świdnicy.

W tym roku kongresowa torba zawiera: książkę pt. "Rozpalić serca", która jest dziełem duszpasterzy Kotliny Kłodzkiej, którzy zaprosili swego czasu swoją młodzież do dzieła przebaczenia i pojednania, który to wysiłek był częścią rekolekcji wakacyjnych sprzed dwóch lat. Listy jakie wtedy młodzi napisali do swoich rodziców, były tak poruszające ale i pouczające, że zdecydowano się je opublikować.

- Ich lektura pozostawia niezwykły ślad w sercu - zapewnia wielu, a Katarzyna Urbaniak dodaje, że książka jest darem Anny Szywały, prezesa firmy szkoleniowo-doradczej "Anna Szywała".

Poza tym każdy uczestnik otrzyma kongresowy informator "Punk po punkcie". - To swego rodzaju przewodnik po kongresie. Do tej pory drukowaliśmy ulotki, a w tym roku jest to książeczka - mówi Katarzyna Urbaniak.

Za szatę graficzną informatora odpowiada zespół w składzie: ks. Roman Tomaszczuk, dk. Kamil Pawlik i Joanna Kowalska. 

Co jeszcze? Książka pokongresowa z trzeciej edycji Kongresu Małżeństw w Świdnicy. Biskup Ignacy Dec napisał we wstępie do publikacji, że jest ona "dopełnieniem i ostatnim akordem" poprzedniego kongresu. 

Jest jeszcze różaniec. - Taki mamy zwyczaj od samego początku. Papieże rozdają różaniec, my też chcemy zwrócić uwagę, że bez modlitwy i ufności wobec Boga, bez rozważania Jego tajemnic nie może się udać małżeńskie życie - dopowiada Katarzyna Urbaniak. Jednak w tym roku różaniec jest szczególny, gdyż wykonany został przez klauzurowe mniszki klaryski w Kłodzku.

4. Ogólnopolski Kongres Małżeństw rozpoczyna się 3 października o 19.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Wieczór zapowiada się znakomicie, skoro podczas gali nagrody Amicus Matrimoniorum swój wykład przedstawi Jacek Pulikowski, a po nim wystąpi Ireneusz Krosny.

Pierwszy kongresowy wieczór zakończy kompleta, której przewodniczyć będzie bp Ignacy Dec (w kościele pw. św. Józefa).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma