Nowy numer 21/2018 Archiwum

Różańcowa koalicja

Około 2500 osób przybyło w tym roku na Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Barda.

Doroczna pielgrzymka parafialnych wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie odbyła się już po raz 4.  Bp Ignacy Dec kierując specjalny list do wiernych pisał "zapraszam do wzięcia udziału w pielgrzymce wszystkie parafialne wspólnoty Żywego Różańca, wszystkie osoby, które przystąpiły do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i każdego, kto pragnie we wspólnocie wiary za przyczyną Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej przedstawić Bogu swoje dziękczynienia i prośby. Niech nasza liczna obecność w Bardzie stanie się wyrazem naszego zawierzenia Królowej Różańca Świętego, a także świadectwem naszej wzajemnej jedności i odpowiedzialności za losy współczesnego człowieka i świata."

4 października w Bardzie okazało się, że ta swoista różańcowa koalicja stała się faktem, a liczba uczestników pielgrzymki była największa z dotychczasowych.

Bp Ignacy przy okazji tego spotkania wskazuje potrzebę podjęcia wielkiej, modlitewnej krucjaty różańcowej, która może stać się głównym orężem w walce z postępującym zepsuciem moralnym. Liczy też na liczne owoce jakie może przynieść zbliżająca się diecezjalna peregrynacja MB Fatimskiej.

Biskup wzywając do podjęcia Krucjaty Różańcowej z Ojczyznę podaje przykład Węgier. W niewielkim kraju do krucjaty przystąpiło ok. 2 milionów osób. Tam po zaledwie kilku latach efekty odnowy moralnej są już widoczne. W kilkukrotnie większej Polsce mimo już ponad dwuletnich starań do Krucjaty za Ojczyznę przystąpiło dopiero ok. 150 tys. osób. Mamy zatem jeszcze wiele do zrobienia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma