Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zmarł Bronisław Pałys

Był animatorem kultury chrześcijańskiej na Dolnym Śląsku.

Bronisław Pałys był, założycielem i dyrektorem Wydziału Programów Katolickich i Patriotycznych PSE „POLEST”, Kawalerem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie i Czcicielem Matki Bożej Saletyńskiej.

Nieoceniony jest jego wkład w popularyzowanie kultury chrześcijańskiej na Dolnym Śląsku. Większość koncertów artystów scen polskich o charakterze patriotycznym i religijnym, które na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat miało miejsce na terenie diecezji świdnickiej, odbyło się dzięki jego osobie. Tworzył programy kulturalno-patriotyczne, promując nową formę ewangelizacji przez kulturę i sztukę. Prowadził szeroką działalność charytatywną.

Miał duży udział w odbywających się od wielu lat Międzynarodowych Spotkaniach Muzykujących Rodzin. Ostatnie w którym uczestniczył miało miejsce niewiele ponad 2 miesiące temu. Pisaliśmy o tym tu i tu

Uroczystości pogrzebowe odbyły się we wtorek, 7 października o godz. 10, w Katedrze Wrocławskiej. Mszy św. żałobnej przewodniczył Kardynał Henryk Gulbinowicz. 8 października o godz. 15, w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Stobnie (koło Brzegu Dolnego) odprawiona została Msza św. pogrzebowa, po której nastąpił pogrzeb na cmentarzu parafialnym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma