Nowy numer 43/2020 Archiwum

Konferencja z Janem Pawłem II

Wśród zaproszonych gości którzy podjęli się analizy nauczania Jana Pawła II są m.in. bp Ignacy Dec i o. Jacek Salij OP. Z koncertem wystąpi także Antonina Krzysztoń z zespołem.

23 października odbędzie się V Konferencja z cyklu "Jan Paweł II - Prorok naszych czasów" zatytułowana "Jan Paweł II - droga do wolności, droga do świętości".

Organizatorem jest Instytut Jana Pawła II w Wałbrzychu.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15 w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju. Trójka prelegentów będzie mówiła o człowieku i jego sytuacji w świecie współczesnym. Jako pierwszy wystąpi bp Ignacy Dec z odczytem "Godność człowieka w nauczaniu Jana Pawła II". Następnie o. Jacek Salij OP poruszy zagadnienie "Rodzina jako dom duchowy". Część konferencyjną zakończy dr Monika Gabriela Bartoszewicz z Centrum Myśli Jana Pawła II, która podejmie temat "Odnowić oblicze ziemi. Patriotyzm w nauczaniu Jana Pawła II".

Druga, muzyczna część konferencji rozpocznie się ok. godz. 17. W sali Teatru Zdrojowego wystąpi Antonina Krzysztoń z zespołem, która zaprezentuje program "Usłysz proszę".

Konferencja zakończy się o godz. 19, Mszą św. w pobliskim kościele Wniebowzięcia NMP. Odprawi ją bp Ignacy Dec.

Wstęp na konferencję oraz koncert jest otwarty i bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.
 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama