GN 28/2018 Archiwum

Czesi oddadzą się Maryi

Prymas Czech kard. Dominik Duka i pielgrzymi diecezji praskiej odwiedzą 3 listopada Kłodzko. W Wambierzycach oddadzą się pod opiekę Maryi.

Komitet Organizacyjny XXV Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną” zaprasza na uroczystości 3 listopada w Kłodzku z okazji 650-rocznicy śmierci Arnošta z Pardubic - pierwszego czeskiego arcybiskupa.

Program uroczystości:

Kłodzko:

11.00 - Msza święta z okazji 650-rocznicy śmierci Arnošta z Pardubic, pierwszego arcybiskupa diecezji praskiej, pod przewodnictwem kard. Dominika Duki i bp. Ignacego Deca. Kościół o.o. Jezuitów.

12.30 - Wręczenie kard. Duce nagrody im. Arnošta z Pardubic za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz porozumienia i współpracy międzynarodowej w duchu wzajemnego bratania się narodów „Bądźmy Rodziną”.

13.00-14.00 - Wykład kard. Dominika Duki w Auli im. Arnošta w Liceum Ogólnokształcącym w Kłodzku. Wykład dr. Franciszka Szebeka o Arnošcie z Pardubic w kościele ojców jezuitów.

14.00-16.15 Spotkanie integracyjne i wspólny posiłek w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku przy ul. Jana Pawła II. Koncert Chóru z parafii św. Bartłomieja w Pradze.

Wambierzyce:

17.00 - Uroczystość oddania mieszkańców diecezji praskiej w opiekę Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin w bazylice w Wambierzycach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma