Nowy numer 3/2021 Archiwum

Są pierwsze wyniki wyborcze

W diecezji świdnickiej wyniki wyborcze nie przyniosły większych zaskoczeń. Zmiany na stanowiskach są widoczne, ale nie tak duże jak można by oczekiwać.

W Wałbrzychu bezapelacyjnie, osiągając jeden z najlepszych wyników w Polsce jakie uzyskano w dużych miastach, wygrał dotychczasowy prezydent Roman Szełemej. Zdobył około 85 procent głosów.

W I turze wygrał również Bogdan Kożuchowicz, który będzie burmistrzem Świebodzic po raz trzeci. Do rady miejskiej udało mu się również wprowadzić większość swoich radnych.  

Wiele wskazuje na to, że nie będzie dogrywki w Dzierżoniowie. Tam wygrał Dariusz Kucharski. Podobnie jest w Ząbkowicach, gdzie drugą kadencję burmistrzem będzie Marcin Orzeszek z PO.

Bez drugiej tury nie obejdzie się natomiast w Świdnicy. Tam 30 listopada  zmierzy się rządzący od 12 lat miastem Wojciech Murdzek, z popieraną przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, Beatą Moskal-Słaniewską.

Druga tura będzie również w wyborach na burmistrza Kłodzka. Tam o stanowisko szefa miasta ubiegało się aż ośmiu kandydatów. Według wstępnych informacji za dwa tygodnie zmierza się ze sobą obecny burmistrz Bogusław Szpytma oraz reprezentant Platformy Obywatelskiej, Michał Piszko. Różnica między nimi jest niewielka.

Należy zaznaczyć że wszystkie podane informacje mają charakter nieoficjalny, po ostatecznym obliczeniu wszystkich głosów mogą więc zmienić o czym Państwa niezwłocznie poinformujemy.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama