GN 28/2018 Archiwum

Są pierwsze wyniki wyborcze

W diecezji świdnickiej wyniki wyborcze nie przyniosły większych zaskoczeń. Zmiany na stanowiskach są widoczne, ale nie tak duże jak można by oczekiwać.

W Wałbrzychu bezapelacyjnie, osiągając jeden z najlepszych wyników w Polsce jakie uzyskano w dużych miastach, wygrał dotychczasowy prezydent Roman Szełemej. Zdobył około 85 procent głosów.

W I turze wygrał również Bogdan Kożuchowicz, który będzie burmistrzem Świebodzic po raz trzeci. Do rady miejskiej udało mu się również wprowadzić większość swoich radnych.  

Wiele wskazuje na to, że nie będzie dogrywki w Dzierżoniowie. Tam wygrał Dariusz Kucharski. Podobnie jest w Ząbkowicach, gdzie drugą kadencję burmistrzem będzie Marcin Orzeszek z PO.

Bez drugiej tury nie obejdzie się natomiast w Świdnicy. Tam 30 listopada  zmierzy się rządzący od 12 lat miastem Wojciech Murdzek, z popieraną przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, Beatą Moskal-Słaniewską.

Druga tura będzie również w wyborach na burmistrza Kłodzka. Tam o stanowisko szefa miasta ubiegało się aż ośmiu kandydatów. Według wstępnych informacji za dwa tygodnie zmierza się ze sobą obecny burmistrz Bogusław Szpytma oraz reprezentant Platformy Obywatelskiej, Michał Piszko. Różnica między nimi jest niewielka.

Należy zaznaczyć że wszystkie podane informacje mają charakter nieoficjalny, po ostatecznym obliczeniu wszystkich głosów mogą więc zmienić o czym Państwa niezwłocznie poinformujemy.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma