powrót
Serwis internetowy Gościa Świdnickiego

Świdnica

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
Jasełkowo wśród niepełnosprawnych  
Bliskie spotkanie ze św. Mikołajem - zawsze budzi emocje ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość

Jasełkowo wśród niepełnosprawnych przejdź do galerii

Biskup Ignacy Dec wziął udział w spotkaniu bożonarodzeniowym w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy.

xrt

|

GOSC.PL

dodane 11.12.2014 13:36
0

Spotkanie bożonarodzeniowe organizowane przez Zespół Szkół Specjalnych i Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdnicy rokrocznie otwiera w powiecie świdnickim okres spotkań w klimacie kolęd, szopki, opłatka i jasełek. 11 grudnia tradycyjnie gościem honorowym spotkania, oprócz samorządowców i dobrodziejów placówki, był bp Ignacy Dec. Towarzyszyli mu ks. Piotr Śliwka, proboszcz katedry i ks. Marek Korgul, dyrektor wydziału katechetycznego.

Zanim goście złożyli życzenia, zebrani w holu szkoły: uczniowie, nauczyciele i rodzice obejrzeli jasełka, przygotowane przez dzieci pod kierunkiem Jolanty Tekiela i Beaty Zegarłowskiej a włączone w szerszy program koordynowany przez Monikę Kot i Beatę Babicz. W odpowiedzi na przedstawienie, bp Ignacy Dec złożył życzenia w których podkreślił wyjątkowość narodzin Jezusa z Nazaretu. – Bóg wszedł w historię człowieka w sposób przekraczający najśmielsze marzenia i przekonuje wciąż, że potrafi zaskakiwać ogromem miłości. W murach tej szkoły, w kontakcie z niepełnosprawnymi jest nam o wiele bliżej do zrozumienia tej prawdy. Oni bowiem także potrafią nas zawstydzać czułością, bezpośredniością i wrażliwością w okazywaniu miłości. Warto się tego od uczniów i pedagogów tej placówki uczyć – mówił.

Do końca stycznia bp Ignacy weźmie udział w kilkudziesięciu spotkaniach opłatkowych i bożonarodzeniowych. Będzie gościem zarówno wspólnot kościelnych (m.in. Domowego Kościoła czy Rodziny Radia Maryja), katechetów i kapłanów, jak i grup zawodowych (m.in. policjantów czy leśników) i instytucji świeckich (w tym samorządów i społeczności mieszkańców). – To dla mnie spotkania ważne, bo chroniące biblijny wymiar tradycji bożonarodzeniowych co w laicyzującym się społeczeństwie jest nie bez znaczenia – wyjaśnia swoją aktywność.

Z kolei organizatorzy „opłatków” cieszą się, że duchowni w tym sam biskup nie są tylko uczestnikami wydarzeń liturgicznych, autorytetami z ambony czy kancelarii parafialnej ,ale dają się poznać z innej strony: mniej oficjalnej, bliższej i bardziej zwyczajnej. – Nie przestając przy tym być naszymi duchowymi przewodnikami – zaznaczają.

1 / 1
DO POBRANIA: |
  •   (obraz) |
Specjalna - jasełka

WIARA.PL DODANE 11.12.2014

Specjalna - jasełka

​11 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe, w którym wziął udział m.in. bp Ignacy Dec. Zdjęcia: ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość  
Specjalna - Mikołaj

WIARA.PL DODANE 11.12.2014

Specjalna - Mikołaj

​​11 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe, w którym wziął udział m.in. bp Ignacy Dec. Po Jasełkach przyszedł czas na wizytę św. Mikołaja. Zdjęcia: ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • NIEPEŁNOSPRAWNI
  • NIEPEŁNOSPRAWNI AKTORZY
  • SZKOŁA SPECJALNA
  • ŚW. MIKOŁAJ

Polecane w subskrypcji

  • Wojna prewencyjna czy początek wielkiej wojny?
    • Świat
    • Jacek Dziedzina
    Wojna prewencyjna czy początek wielkiej wojny?
  • Tętni w nas życie. Dlaczego warto zostać krwiodawcą?
    • Zdrowie
    • Agnieszka Huf
    Tętni w nas życie. Dlaczego warto zostać krwiodawcą?
  • Prawnik dla „Gościa Niedzielnego”: Przebywanie w DPS czy hospicjum nie ogranicza prawa osoby do dysponowania wizerunkiem
    • Rozmowa
    • Agata Puścikowska
    Prawnik dla „Gościa Niedzielnego”: Przebywanie w DPS czy hospicjum nie ogranicza prawa osoby do dysponowania wizerunkiem
  • Ochronić człowieka prostego. Czy wolno publikować zdjęcia osób zależnych?
    • Polska
    • Agata Puścikowska
    Ochronić człowieka prostego. Czy wolno publikować zdjęcia osób zależnych?
  • Jak niszczono księdza Stryczka
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Jak niszczono księdza Stryczka
  • Skąd się wziął fenomen wysokiej frekwencji młodych w ostatnich wyborach?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Skąd się wziął fenomen wysokiej frekwencji młodych w ostatnich wyborach?
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Podcasty
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE