Nowy numer 43/2020 Archiwum

2 minuty dla dzieci z Wałbrzycha

Wystarczy obejrzeć film, by dać nadzieję kilkunastu dzieciakom na lepsze życie.

Dwuminutowy film przygotowany przez Fundację Edukacyjną im. Siostry Garczyńskiej z Wałbrzycha jako jedyny w Polsce bierze udział w ogólnoświatowej akcji pozyskiwania datków: Project for Awesome. Akcja polega na tym, że 12 grudnia ludzie z całego świata wrzucają na You Tube filmy z prośbą o wsparcie różnych charytatywnych inicjatyw dla potrzebujących. Akcja P4A zaczyna się o 12 PM Eastern Standard Time - co dla Polski oznacza 18.00 i trwa 24 godziny. Co istotne, im więcej osób obejrzy ten filmik, tym częściej będzie on promowany przez YouTube. Z każdym wyświetleniem filmu rośnie więc szansa na wsparcie w każdej formie, również pieniężnej.

Oglądając filmik, pomożesz dzieciom z Wałbrzycha, jednego z najbiedniejszych miast południowej Polski, którymi opiekuje się Fundacja Edukacyjna im. Siostry Garczyńskiej. Do świetlicy "Kuźnia talentów", która działa tuż obok domu sióstr niepokalanek, codziennie przychodzi prawie 30 dzieci.

- Wyobraź sobie, że masz 10 lat. Budzisz się rano. Wczoraj przemokły ci buty. Prze noc nie wyschły. Nic dziwnego. W domu zimno, w piecu nie napalone. Trudno. Założysz mokre. Przecież innych nie masz. Już o 14 będziesz w świetlicy, postawisz buty na kaloryferze. Wyschną. Zbierasz się do szkoły. Jak zwykle na głodniaka... - opowiada Beata Rudnicka, autorka filmu. - Nie uwierzyłabym w te łzawe historie, gdybym nie pojechała do Wałbrzycha i nie widziała tego na własne oczy. Warto pomóc tym dzieciakom. Warto utrzymać dla nich świetlicę. Mają tam codziennie ciepłe miejsce, posiłek, pomoc w nauce i miejsce do zabawy. To jedynie miejsce, w którym są dla kogoś ważne.

Autorka filmu daje też kilka wskazówek. - Filmik jest po angielsku (bo to międzynarodowy projekt), ale z polskimi napisami. Proszę obejrzeć filmik w całości, to ważne (wtedy YouTube zlicza obejrzenia). Zobaczycie w nim warunki, w jakich żyją dzieciaki z najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha, zobaczycie w nim dzieciaki, którym chcemy pomóc. Proszę, udostępnijcie filmik u siebie na Facebooku i gdziekolwiek możecie. Im więcej osób go obejrzy, tym większa szansa, że ktoś wspomoże dzieci jakimś datkiem.
A jeśli możesz, przekaż datek i ty! Nie ma za małych wpłat. Tu każdy grosz się liczy. 10 zł to 20 bułek.

Warto dołączyć do grupy oglądających film na 2 minuty, które w ciągu całego dnia są dla wielu nieistotne, a dzieciom z Wałbrzycha mogą odmienić świat.

 

                       P4A 2014: Garczyńska's Foundation | Fundacja Garczyńskiej
Izabela Rudnicka

 

Tu można przekazać datki

Zagłosuj na film na stronie Project for Awesome 2014

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama