Nowy numer 28/2018 Archiwum

Prawda i miłość rodzą pokój

14 grudnia w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świdnicy bp Ignacy Dec przewodniczył uroczystym nieszporom. Intencją modlitwy było błaganie o pokój na świecie.

– Szczególnie u naszych sąsiadów na Ukrainie i w krajach, gdzie są prześladowani nasi bracia w wierze – precyzował biskup. Podczas kazania hierarcha zwrócił uwagę na biblijne sceny (szczególnie chrystofanie), gdy Chrystus obwieszcza sens i konieczność prawdziwego pokoju, którego dawcą jest tylko On sam. – Pamiętamy także, jak wielkim sługą pokoju był św. Jan Paweł II. Warto powtórzyć papieskie wołanie na zakończenie pielgrzymki w Ojczyźnie w roku 1983: „Pokój Tobie Polsko! Ojczyzno moja!” – mówił, nawiązując do 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W modlitwie wzięli udział: ewangelik, biskup nominat Waldemar Pytel, prawosławny ks. Piotr Nikolski, alumni świdnickiego seminarium oraz wierni trzech chrześcijańskich wyznań. Modlitwa była trzecim spotkaniem w intencji pokoju. Poprzednie odbyły się w Kościele Pokoju i w świdnickiej cerkwi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma