Nowy numer 43/2020 Archiwum

"Ojcze, zgrzeszyłem!" – do północy

Po raz pierwszy w takiej formule. Księża będą spowiadać od 20.00 do 24.00 - w Świdnicy u św. Józefa, na Kotlarskiej, w "małym kościółku" albo po prostu u paulinów.

Lakoniczne ogłoszenie na stronie internetowej diecezji świdnickiej: "W Świdnicy, w kościele św. Józefa (ul. Kotlarska 19), we wtorek 23 grudnia od godz. 20.00 do godz. 24.00 będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania."

– Kryje się za tym troska o robotników ostatniej godziny - wyjaśnia ks. Krzysztof Ora, pomysłodawca świdnickiej Nocy Konfesjonałów. – Wychodzimy naprzeciw tym, którzy z powodu rytmu pracy, podróży czy ze względów emigracyjnych, odłożyli spowiedź na ostatni moment – dodaje. 

Nie bez znaczenia jest także fakt, że w trwającym od pierwszej niedzieli adwentu roku duszpasterskim, Kościół w Polsce pochyla się nad tajemnicą nawrócenia i podkreśla wagę sakramentu pokuty i pojednania. – Mamy szukać nowych sposobów docierania z ewangelią miłosierdzia do tych, którzy potrzebują specjalnych warunków, by otworzyć się na Boże przebaczenie, stąd nasza inicjatywa – dodaje inicjator wydarzenia.

W trakcie "Nocy konfesjonałów" swój dyżur pełnić będzie w konfesjonale bez przerwy trzech kapłanów. W inicjatywę włączyli się: ojcowie paulini, ks. Krzysztof Iwaniszyn, ks. Krzysztof Krzak, ks. Paweł Laska, ks. Krzysztof Ora oraz ks. Roman Tomaszczuk. 

Świdnicka inicjatywa nawiązuje do ogólnopolskiej kampanii społecznej "Noc Konfesjonałów". W 2010 r. akcja była w zorganizowana tylko lokalnie, w Szczecinie, dla uczczenia piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II. W roku 2014, przed Wielkanocą odbyła się ona w ponad 100 kościołach w całej Polsce. 

Ogólnopolskiej „Nocy Konfesjonałów” towarzyszą wizualne kampanie ewangelizacyjne na ulicach, w mediach i internecie zwracające uwagę na duchowy wymiar zbliżających się świąt. Akcja adresowana jest głównie do osób młodych, zapracowanych oraz powracających z zagranicy. 

 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama