Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gest wsparcia

Im słabsza rodzina, tym bardziej trzeba jej pomagać. Zajmują się tym doradcy życia rodzinnego, psychologowie, pedagodzy, terapeuci, prawnicy, logopedzi i duszpasterze pracujący w poradniach rodzinnych.

– Nie mam wątpliwości, że ta inicjatywa jest warta wsparcia – zapewnia bp Ignacy Dec komentując przykościelną zbiórkę na rzecz działających w diecezji poradni życia rodzinnego.

Od roku Diecezjalna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna w Świdnicy służy bezpłatną pomocą nie tylko mieszkańcom miasta i powiatu, ale także wszystkim, którzy się do niej zgłoszą. Korzystają z niej osoby, które borykają się z różnego rodzaju problemami małżeńskimi, wychowawczymi i rodzinnymi.

Wśród specjalistów służących pomocą są: psychologowie, pedagog, prawnik, duszpasterz, doradca życia rodzinnego oraz logopeda.

– Prowadzimy także punkt konsultacyjny dotyczący adopcji. Dotąd w poradni odbyło się ok. 400 bezpłatnych wizyt. Poradnia cieszy się więc dużym zainteresowaniem – mówi Anna Dziadkowiec, dyrektor poradni.

Diecezjalna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna funkcjonuje dzięki dofinansowaniu przez lokalne samorządy (Miasta Świdnica, Gminy Świdnica i Żarowa). Uzyskane fundusze są przeznaczone na skromne wynagrodzenie pracy specjalistów

– Natomiast swego fundusz jaki powstaje dzięki zbiórce przykościelnej w Niedzielę Świętej Rodziny, dałby nam możliwość rozwoju i to zarówno bazy materialnej (meble, artykuły biurowe, pomoce dydaktyczne) jak i przede wszystkim oferty dla potrzebujących wsparcia (warsztaty, szkolenia, grupy terapeutyczne) – wylicza dyrektor.

– Dotychczasowa praca poradni przynosi wiele dobrych owoców. Z uwagi na rosnącą liczbę osób zainteresowanych korzystaniem z naszej placówki, bardzo nam zależy na dalszym jej funkcjonowaniu i rozwoju – zapewnia.

Fundusz z Niedzieli Świętej Rodziny wspierać będzie wszystkie poradnie działające na terenie diecezji. – Jest to także ważny gest wsparcia duszpasterstwa rodzin, na co papież Franciszek kładzie bardzo mocny nacisk – dodaje Anna Dziadkowiec. 

 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama