Nowy numer 25/2018 Archiwum

10 tysięcy razy

Na tegorocznej pamiątce odnowienia ślubów małżeńskich widnieje MB Fatimska, dlaczego? Wiadomo – jednak niewielu wie, że zdjęcie wykorzystane do tego druku pochodzi z naszego redakcyjnego archiwum.

W diecezji świdnickiej po raz kolejny wydział duszpasterski zachęcał do odnowienia w Niedzielę Świętej Rodziny przyrzeczeń małżeńskich. Zgodnie z pomysłem zaproponowanym kiedyś przez gałąź rodzinną Ruchu Światło Życie, czyli Domowy Kościół, małżonkowie mogli otrzymać tego dnia pamiątkowe potwierdzenie odnowionej przysięgi. – To dobra tradycja, którą pielęgnujemy i staramy się rozwijać – mówi Sławomir Kaptur, wiceprezes Fundacji Małżeństwo Rodzina, która to organizacja od dwóch lat zajmuje się drukowaniem i propagowaniem pamiątkowych dyplomów. – W tym roku wydrukowanych zostało 10 tysięcy dyplomów, które zostały rozdzielone między dekanatami, gdzie z kolei księża proboszczowie proporcjonalnie do zainteresowania w ich parafiach, decydowali o ilości dyplomików do ich dyspozycji – wyjaśnia.

Pojawiły się bowiem zarzuty, że ilość dostępnych sztuk była niewystarczająca, szczególnie w dekanatach miejskich. – Jesteśmy tego świadomi i zapewne znajdziemy rozwiązanie, które zagwarantuje, że unikniemy takiej sytuacji w przyszłym roku – dodaje Sławomir Kaptur. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma