Nowy numer 2/2021 Archiwum

Plan jasnogórskiego nawiedzenia

Jan Pospieszalski, Msza św., Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich - to główne punkty nawiedzenia.

Po raz 11. bp Ignacy Dec zaprasza maturzystów na pielgrzymkę na Jasną Górę. Tym razem odbędzie się ona 20 marca. W liście, odczytywanym w kościołach diecezji, adresowanym do maturzystów i ich nauczycieli oraz katechetów, hierarcha uzasadnia spotkanie u Królowej Polski "dziękczynieniem za łaskę wiary, okazją do doświadczenia wspólnoty Kościoła, spotkaniem z Matką i wdzięcznością za minione lata nauki oraz pokorną prośbą o łaski na czas życiowych decyzji i egzaminów”. Biskup podkreślił, że spodziewa się nie tylko samych uczniów: "Zapraszam was z całego serca do udziału w tej pielgrzymce. Przyjedźcie ze swoimi duszpasterzami, katechetami i nauczycielami. W tym dniu przybędą do jasnogórskiego klasztoru wasi rówieśnicy ze wszystkich stron naszej diecezji" - napisał w swoim zaproszeniu.

– Proszę duszpasterzy o zachęcenie młodzieży do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – zaznacza ks. Marek Korgul, dyrektor Wydziału Katechetycznego i organizator pielgrzymki. – Ostatnio jedynie niewielka grupa maturzystów przystąpiła do Komunii św.

Podczas pielgrzymki przewidziano nie tylko Mszę św. z aktem zawierzenia czy Drogę Krzyżową na wałach, ale także konferencję, którą ma wygłosić Jan Pospieszalski.

Program

9.30 – rejestracja grup;

10.00 – konferencja w auli o. Kordeckiego;

11.00 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich; czas na skorzystanie z sakramentu pokuty, posiłek, zwiedzanie Jasnej Góry (np. skarbiec, arsenał, sala rycerska, muzeum, ośrodek powołaniowy);

13.30 – Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem i z homilią bp. Ignacego Deca; Akt oddania się maturzystów diecezji świdnickiej opiece Matki Bożej Jasnogórskiej (młodzież); Akt zawierzenia maturzystów diecezji świdnickiej Matce Bożej Jasnogórskiej Polski (biskup);

15.00 – zakończenie pielgrzymki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama