Nowy numer 3/2021 Archiwum

Na billboardach i w spocie

Fundacja "Vide et Crede" przygotowała kampanię z okazji Roku Życia Konsekrowanego.

Wyznam szczerze, jak było. Wszystko zaczęło się od zdjęć z wizyty u mojej koleżanki z liceum, która od 20 lat jest klaryską kapucynką. Umieściłem je na portalu społecznościowym i po kilku dniach jeden z moich wirtualnych znajomych podesłał mi projekt billboardu z wykorzystaniem jednego ze zdjęć. „Życie poświęcone” - brzmiał napis, a ilustracją były zdjęcia małżeństwa, moje i tej koleżanki.

Pytał o zgodę na wykorzystanie wizerunku. Wtedy też usłyszałem: "Vide et Crede" - nazwę fundacji, która zajmuje się ewangelizacją wizualną, przede wszystkim przez billboardy i spoty ewangelizacyjne. Okazało się, że zarówno historia Dominika Ostrowskiego z Bielawy, jak i fundacji to świetny przykład posłuszeństwa Duchowi Świętemu. Nie bez kozery w napisach końcowych spotu, który rozwijał temat kampanii, jako główny reżyser i pomysłodawca jest podany Holy Spirit (Duch Święty).

A sam spot to - podobnie, jak billboard - dzieło wielu spotkań, wydarzeń, których inicjatorem śmiało może być właśnie On. Efekt? - mnie osobiście wzrusza i budzi we mnie szacunek zarówno dla małżeństwa, jak i powołania zakonnego czy do kapłaństwa. Zresztą proszę samemu ocenić:

ŻYCIE POŚWIĘCONE / DEDICATED LIFE
VIDE et CREDE

A co do billboardów - od kilku tygodni co rusz odzywają się jacyś moi znajomi, żeby podzielić się swoim zaskoczeniem, gdy moje zdjęcie oglądają w wielkim formacie, umieszczone w tym czy innym miejscu na Dolnym Śląsku. To całkiem sympatyczne.

Na billboardach i w spocie   S. Leticja, klaryska kapucynka z Ostrowia Wielkopolskiego ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama