Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nie jestem pedofilem! - proszę pana

Pod zdjęciem pojawia się od razu komentarz: "Może ktoś się zdecyduje porozwieszać więcej takich informacji zwrotnych dla pewnego środowiska? Chętnie pomogę" i kto lajkuje taką deklarację? Ceniony nauczyciel i samorządowiec.

Zaczęło się... albo raczej wciąż trwa: wtłaczanie stereotypu: ksiądz-pedofil. We Wrocławiu na bilbordzie przypominającym, że "Konkubinat to grzech" lewaccy aktywiści zakleili słowo "konkubinat" słowem "pedofilia".

I pewnie nie byłoby to niczym zaskakującym samym w sobie, gdyby nie fakt, że zdjęcie tego wyczynu zaczyna od rana krążyć po internecie, i o zgrozo, rozpowszechniają je także inteligenci... a przynajmniej jeden z nich, będący wśród moich społecznościowych znajomych. 

Jest coś smutnego w tym, że szanowany pedagog i samorządowiec przykłada rękę do antyklerykalnej nagonki. Bo po pierwsze - umacnia krzywdzący stereotyp, a po drugie - strzela sobie samemu w stopę. 

Bo przecież jako światły obywatel, inteligent właśnie, a nie tak po prostu prostacki antyklerykał, musi wiedzieć, że skoro popiera szkalowanie "czarnych", tym samym wskazuje także na siebie jako na potencjalnego pedofila i to z dwóch powodów: jest nauczycielem, i jest mężczyzną. 

Dlaczego? Ponieważ z danych Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że w polskich więzieniach wyroki za pedofilię odsiaduje aż 900 osób (z 1468 osadzonych), które nie mają żadnego wyuczonego zawodu.

Wśród pozostałych prawie 70 było murarzami, 40 pracowało dorywczo, 30 wykonywało zawód ślusarza, 30 to rolnicy, a 25 mechanicy samochodowi. Jedynie "pojedyncze osoby" wykonywały zawody takie jak inżynier, lekarz, nauczyciel, pedagog, wychowawca czy duchowny kościoła katolickiego.

Nie jestem pedofilem! - proszę Pana, przynajmniej bardziej niż Pan i Pana koledzy po fachu. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • annaI
  04.03.2015 17:03
  Konkubinat to grzech i pedofilia to grzech !!!
  Lewaccy aktywiści dobrze wiedzą co robią . Oni doskonale wiedzą ,że księża to nie pedofile .
  Im chodzi oto , aby odwrócić uwagę od istoty problemu .Aby ludzie żyjący w cudzołóstwie nie poczuli dyskomfortu , wyrzutów sumienia , bo a nuż pójdą po rozum do głowy , zweryfikują swoje życie i nawrócą się ! A kto wtedy będzie służył lewackiemu diabłu ? O , oni takiej porażki nie przeżyliby , więc co ? Atak na księży! I nie ma tu znaczenia czy to nauczyciel , lekarz czy samorządowiec , równo
  służą temu samemu lewackiemu diabłu !!!
  doceń 4
 • takjest
  04.03.2015 18:06
  Księża pedofile? Spoko... zdążają się przypadki pedofilii wśród księży ale takie przypadki zdążają się chyba w każdej grupie społecznej. Czy można wszystkich księży wrzucać do tego samego worka? Dlaczego skoro trafiło się kilka przypadków mówi się źle o całej grupie społecznej? Czy jeżeli nauczyciel zgwałci dziecko to jest zła właśnie ta osoba, która to zrobiła, czy wszyscy nauczyciele to pedofile? Powoli wpaja się ludziom taką głupotę, że księża to pedofile. Kwestia czasu i zrobi się z tego taki stereotyp jak to, że wszyscy Polacy to pijaki, Niemki są brzydsze od krów, a Cyganie to złodzieje. Miedialna nagonka, która ma na celu odłączyć ludzi od kościoła. Tylko po to aby łatwiej bylo manipulować ludźmi i wciskać im do głów każdą ciemnote. Straszne.
  doceń 3
 • saherb
  08.03.2015 19:51
  Pedofilia nie jest grzechem/przestępstwem dopóki ów czyn nie zostanie DOKONANY!

  A cała nagonka na księży i Kościół powodowana jest tym, że tam, gdzie więcej świętości, to tam też są wzmożone ataki diabła.
 • DuszaM
  10.03.2015 12:25
  Szanowany Księże Redaktorze,
  Im bardziej trafna ewangeliczna praca, tym większy wywołuje szum, bunt, sprzeciw.
  Dowodzi to tylko tego, że temat bilbordu jest "ogniem rzuconym na ziemię", a nie jedynie ziarnem, które padło na skałę".
  Cieszmy się.
  Pozdrawiam
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma