Nowy numer 47/2020 Archiwum

Marcinowice. Podpatrywanie inspiruje do zmian

W tym roku rekordowa liczba zgłoszeń: 40 wystawców - nie można tej imprezy pominąć.

29 marca - Zespół Szkół w Marcinowicach;

14.00 - Tradycje Stołu Wielkanocnego.

Ponad 40 wystawców zgłosiło się do XI edycji sztandarowej imprezy gminy Marcinowice – Tradycji Stołu Wielkanocnego, zgłoszonych do tegorocznego Plebiscytu Samorządowego Kompasy 2014. Wśród uczestników są m.in. partnerzy z czeskiego Jičina, a także z powiatów kartuskiego i łowickiego.

Już 29 marca Zespół Szkół w Marcinowicach zapełni się stołami, a te – pysznymi wielkanocnymi potrawami, pięknie podanymi. – Tradycje Stołu Wielkanocnego stanowią wspaniałe wprowadzenie w największe i zarazem najważniejsze święta chrześcijańskie, pełne symboli i polskich tradycji – mówi wójt Władysław Gołębiowski, przez lata jako dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury bezpośrednio odpowiedzialny za organizację tego wydarzenia. – Co roku przyjeżdża do nas coraz więcej uczestników, a tegoroczna rekordowa liczba jest dowodem na to, że nasza impreza zwiększa swój zasięg i przy okazji – prestiż. Przez dziesięć edycji udało się przygotować wydarzenie, na które dzięki współpracy z powiatem świdnickim przyjeżdżają także goście z partnerskich miast w Czechach i Polsce.

Najważniejsze jednak w Tradycjach jest to, że gromadzą ogromne tłumy odwiedzających, którzy krótko przed świętami Wielkiej Nocy mają okazję zaczerpnąć inspiracje dotyczące dań, jakie można zaserwować podczas świątecznego śniadania czy obiadu, a także aranżacji samego stołu. Wielu przyciąga fakt, że dań można również skosztować, by tym samym upewnić się, czy nam smakują, zanim zdecydujemy się je przygotować w domu.

Inne wydarzenia pasyjne i wielkanocne TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama