GN 48/2020 Archiwum

Biegnij do miłosierdzia!

Już w niedzielę startuje w Kłodzku I Bieg do Serca. Wypada do niego być przygotowanym nie tylko fizycznie, ale i duchowo.

O ile przygotowanie fizyczne do biegu organizatorzy pozostawili każdemu do pracy indywidualnej, to w zakresie przygotowania duchowego postanowili pomóc uczestnikom.

W przeddzień biegu, czyli w sobotę 11 kwietnia, w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Kłodzku odbędzie się Nabożeństwo Spotkania Jezusa - czuwanie przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

- O tym, że Bieg do Serca nie jest wydarzeniem li tylko sportowym, nikogo przekonywać nie trzeba - wyjaśnia Jarosław Komorowski, współorganizator Biegu do Serca. - Jednak aby ostatni dzień, a dokładnie wieczór, przeżyć intensywnie i lepiej przygotować się do Niedzieli Miłosierdzia Bożego, a co za tym idzie do udziału w naszym biegu, zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Spotkania Jezusa w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku.

Początek spotkania o 19.00. Na program nabożeństwa złożą się m.in. rozważanie Ewangelii o wskrzeszeniu Łazarza z użyciem metod teatralnych i dramowych, świadectwa młodych osób o ich doświadczeniu miłości Boga, oddanie kamieni wielkości ludzkich serc z wypisanymi imionami uczestników Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Każdy z obecnych otrzyma... serce żywe. Jakie? To już niespodzianka organizatorów! Nabożeństwo zakończy się ok. 21.00 śpiewem Apelu Jasnogórskiego. Zaproszeni są wszyscy, niezależnie od wieku, nie tylko uczestnicy biegu.

Głównym celem Biegu do Serca jest uczczenie Bożego Miłosierdzia i szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego.

- To bieg dla wszystkich, którzy mają chęć zmierzenia się z czymś - wyjaśnia ks. Mateusz Urdzela, którego również pociągnęła idea Biegu do Serca. - Dla tych, którzy chcą podjąć jakieś działanie w swoim życiu duchowym. Biegniemy do Serca Pana Jezusa, w którym wszystko miało swój początek. Mam nadzieję, że obok siebie staną całe rodziny, młodzi i starsi, niepełnosprawni, którzy zmagają się na co dzień z cierpieniem. Słowem wszyscy, którzy potrzebują Bożego Miłosierdzia.

Jak tłumaczy ks. Urdzela, orędzie o Bożym Miłosierdziu jest wciąż nowością, dlatego wymaga głoszenia na wszelkie sposoby. – Do siostry Faustyny Jezus powiedział, że Jego miłosierdzie jest ostatnią deską ratunku dla tego świata – tłumaczy kapłan. – Nam się to święto jeszcze nie kojarzy jednoznacznie z radością wielkanocną. Nie zawsze pamiętamy, że niezależnie od tego, jak pobłądzimy w życiu, możemy przyjść do Boga i przyznając się do swoich słabości, przyjąć Jego przebaczenie, miłosierdzie i zacząć wszystko od nowa. To największy dar, jaki Bóg daje człowiekowi. O tym trzeba głośno mówić dzisiaj w świecie, który zapomniał o Bogu i Jego przebaczeniu.

Chociaż ze względu na ograniczone możliwości organizatorów na bieg nie można się już zapisać, każdy, kto chce, może przed 15.00 pojawić się obok górującej nad Kłodzkiem kaplicy w Boguszynie. W Godzinie Miłosierdzia wspólnie odmówiona zostanie tam Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Warto dodać, że idea Biegu do Serca już zaczęła się rozszerzać. W tym samym czasie, co w Kłodzku pobiegną mieszkańcy Złotego Stoku. Tam bieg o 15.00 zaczyna się w rynku, a zawodnicy biegną do  kaplicy św. Anny na Pustelniku.


Bieg do Serca odbędzie się 12 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w Kłodzku (zakończenie w Boguszynie) na dwóch dystansach: 1,4 km i 4,0 km.

Dla osób spoza Kłodzka biuro czynne w dniu zawodów od 13.00 do 13.45 przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Kłodzku (ul. Szpitalna 1, teren szpitala). Od 13.30 pakiety startowe będą przekazywane osobom z listy rezerwowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama